Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Datastore vmdk upload add to inventory after operation system not found

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@OmerKeles)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Farklı bir Esxi platformundan kendi datacenterima bir makina aktarmak için , datastoreda bulunan vm dosyaları (vmx,vmdk,flat-vmdk ,log vs )alıp kendi datastoruma upload ettim.Sonrasında vmdk sağ click diyerek add to inventory diyerek makinayı ayağa kaldırmak istedim ve bu işlem başarılı oldu ancak açılışta operation system not found hatası vererek OS yi bulmuyor.Vmdk file'ları aldığım vcenter artık ortada olmadığından dolayı bu yöntemle makinayı ayağa kaldırmam gerekiyor  veya vmdk yı kullanarak bu sunucuyu tekrar çalıştırmam gerekiyor aradım internette ancak hataya karşılık bulduğum makalelerin hepsi bir OS cd'si boot etme ile alakalı ancak ben 0 kurulum değil, disk üzerindeki işletim sistemini yeni esxi platformunda çalıştırmak istiyorum.Bu konu hakkında fikir ve bilgi paylaşamı yapabilirseniz çok makbule geçecek.

Teşekkürler,

Gönderildi : 14/06/2016 08:58

(@erenazakli)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Merhaba,

Bu işlemi dosyaları manuel kopyalayarak değil de VMware vCenter Converter ile yaparsanız daha sağlıklı olur.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 14/06/2016 14:44

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar,

Farklı bir Esxi platformundan kendi datacenterima bir makina aktarmak için , datastoreda bulunan vm dosyaları (vmx,vmdk,flat-vmdk ,log vs )alıp kendi datastoruma upload ettim.Sonrasında vmdk sağ click diyerek add to inventory diyerek makinayı ayağa kaldırmak istedim ve bu işlem başarılı oldu ancak açılışta operation system not found hatası vererek OS yi bulmuyor.Vmdk file'ları aldığım vcenter artık ortada olmadığından dolayı bu yöntemle makinayı ayağa kaldırmam gerekiyor  veya vmdk yı kullanarak bu sunucuyu tekrar çalıştırmam gerekiyor aradım internette ancak hataya karşılık bulduğum makalelerin hepsi bir OS cd'si boot etme ile alakalı ancak ben 0 kurulum değil, disk üzerindeki işletim sistemini yeni esxi platformunda çalıştırmak istiyorum.Bu konu hakkında fikir ve bilgi paylaşamı yapabilirseniz çok makbule geçecek.

Teşekkürler,

Merhaba,

Açıkcası incelemeden görmeden birşey demek zor. VMDK'lar corrupt bile olmuş olabilir. İncelemek gerekiyor.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 14/06/2016 15:46

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Yeni bir sanal makine oluşturup bu vmdkları oluşturduğunuz sanal makineye ekleyip (aynı sırayla) deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 14/06/2016 16:49

(@OmerKeles)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Konuyla ilgili olarak birşey daha gördüm diskler "paravirtualization" yöntemi ile oluşturulmuş.Bi şeklide bu esxi üzerinden bu makinaların ovf sini alsam işi çözecekmi bunu araştırıyorum.

Gönderildi : 20/06/2016 04:41

Paylaş: