Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Distributed Switch

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yapımda 6 host var standart switch kurulu ( esx management-vmotion sanal makina network çalışıyor) lisansım var bunu Distributed Switch yapabilirmiyim. nasıl yaparım ? 

fiziksel tarafdaki switch de sorun olurmu ? dezavantajları ne olur ?

Gönderildi : 26/05/2016 20:04

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

vmware lisansınız kapsıyorsa ( enterprise plus ) VDS kullanabilirsiniz, temel olarak size merkezi yönetim avantajı sağlayacaktır.

Bunu yapmak için vcenter içerisinden networking 'e girerek yeni bir distibuted switch oluşturabilirsiniz.

kolay gelsin.

yB

Gönderildi : 27/05/2016 00:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam calışan sistemi nasıl distributed switch'e nasıl aktıcam onu bilmiyorum yöntemi nedir.

mesela 2 nic vmotion-management 2 nic sanal makinalar calışıyor bundan sonra nasıl yapacağım?

Gönderildi : 27/05/2016 00:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

hocam calışan sistemi nasıl distributed switch'e nasıl aktıcam onu bilmiyorum yöntemi nedir.

mesela 2 nic vmotion-management 2 nic sanal makinalar calışıyor bundan sonra nasıl yapacağım?

Distributed Switch kullanmak isteyişinizin amacı nedir? Private vlan falan mı kullanacaksınız ortamda?6 host için gereksiz olur.

vSphere Distributed Switch Bölüm 8 – VMkernel’i Standard Switch’den Distributed Switch’e migrate

vSphere Distributed Switch Bölüm 9 – VMnetwork’u Standard Switch’den Distributed Switch’e migrate

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/05/2016 03:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yapımızda pvlan yok ama lisans var ayrıca ileride pvlan ile ilgiliişlem olursa diye düşündük. pvlan kullanmasak diğer avantajları olurmu başka

Gönderildi : 27/05/2016 03:26

(@tayfundeger)
VMware Guru

yapımızda pvlan yok ama lisans var ayrıca ileride pvlan ile ilgiliişlem olursa diye düşündük. pvlan kullanmasak diğer avantajları olurmu başka

Distributed switch hernekadar yönetimi kolaylaştırıyor gibi gözüksede arka planda çeşitli başka zorlukları vardır. Bence ilk olarak bir test ortamında test edin daha sonrasında yapınızı böyle bir ortama geçirin. Onun dışında evet virtual switch'e oran ile çeşitli avantajları var. Bunları aşağıdaki linkden görebilirsiniz.

vSphere Distributed Switch Bölüm 3 – Standard ve Distributed Switch farkı?

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 27/05/2016 03:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam distributed switch kullanılmasına kim karar verir networkcunun talepleri uzerinemi yapılandırılır arasındaki farkları okudum yoksa vm cmi bu sorunun cevabı nedir sizce

Gönderildi : 27/05/2016 04:04

(@tayfundeger)
VMware Guru

hocam distributed switch kullanılmasına kim karar verir networkcunun talepleri uzerinemi yapılandırılır arasındaki farkları okudum yoksa vm cmi bu sorunun cevabı nedir sizce

Merhaba,

Networkcunun taleplerine göre sanal bakan kişi tarafından yapılandırılır. Dediğim gibi eğer ihtiyacınız yok ise kullanmanız gerekmiyor. Sırf lisans'ım var diye kullanmakta çok doğru birşey değil.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 27/05/2016 11:49

(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Dist Sw de dikkat çekmek istediğim bir diğer nokta eğer kullanırsanız vcenter ınıza çok iyi bakmanız gerekecektir. DB nin yedeğini düzenli olarak almalısınız. Zira vcenter ı kaybettiğiniz seneryoda dist sw artık değişiklik yapıyacaksınız. Dist sw vcenter üzerinde tutulmaktadır.

Gönderildi : 07/06/2016 23:40

Paylaş: