Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Server2012R2 Disk yönetimi ve driver kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar LAB ortamı içim Elimdeki Dell Workstation T3600 makinama Hyper-V Server 2012r2 kurdum kurulum bittiğinde No Active Network Adaptor Found uyarısı veriyor ben Dell'in sitesdinden Driver indirdim ancak nasıl kuracağım aygıt yöneticisi vs yok. ayrıca kurulumu 120Gb SSD'ye yaptım ve kurulumdan sonra 2TB disk bağladım bu diski nasıl active edebilirim. sanal makinalarımı bu 2TB'lık diske kurmak istiyorum disk mangement göremedim bi yardımcı olumusunuz.

Gönderildi : 19/05/2016 14:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

özellikle hyper-v server tarafını test etmek istiyorsanız, yapacağınız işlemler için arayüz bulunmamakta.

arayüz ile yönetmek isterseniz, 2012 r2 std. veya entp. versiyonlarından birinin üzerine, hyper-v rolünü ekleyebilirsiniz.

komut satırında disk eklemek için disk part kullanabilirsiniz. ref. link, diskpart kullanımı

driver tarafında ref. link, hyper-v server driver yükleme

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2016 15:12

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Win 8 üzerinden hiper-v yönetimini yaptığımız gibi win 8 client üzerinden bilgisayar yöneticisi kısmından yönetim kısmından hiper v host makinesini ekleyerek yonetilebilir diye duymuştum bu işlemi nasıl yapabilirim

Gönderildi : 19/05/2016 21:40

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

aşağıdaki link yardımcı olacaktır.

rsat-hyper-v core

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/05/2016 21:57

Paylaş: