Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

admssion control

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

ha ayarlarında admssion control var burada host sayısını vermekmi kesin garanti olur yoksa yoksa %25 veya %40 gibi değerleri vermekmi garanti olur. 1 secersem eğer garanti ediyormu yani butun vmlerim hostun biri down olduğunda o down olan vmlerdeki tüm kaynakların diğer hostta kullanılmasını garanti ediyormu yoksa %25 değer verirsemmi hostlarda %25 rezerve edip bana tam garanti sağlıyor ve bu limit uzerine cıkarsam HA uyarıyormu beni  ? detaylı sordum ama üstadlarda yardımcı olacak merakımı giderecek bize öğretecek bir cevap yadım istiyorum. 

Gönderildi : 10/05/2016 01:06

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

ha ayarlarında admssion control var burada host sayısını vermekmi kesin garanti olur yoksa yoksa %25 veya %40 gibi değerleri vermekmi garanti olur. 1 secersem eğer garanti ediyormu yani butun vmlerim hostun biri down olduğunda o down olan vmlerdeki tüm kaynakların diğer hostta kullanılmasını garanti ediyormu yoksa %25 değer verirsemmi hostlarda %25 rezerve edip bana tam garanti sağlıyor ve bu limit uzerine cıkarsam HA uyarıyormu beni  ? detaylı sordum ama üstadlarda yardımcı olacak merakımı giderecek bize öğretecek bir cevap yadım istiyorum. 

Merhaba,

Eğer ortamınızda bir resource pool yok ise yani kaynakların rezerve edilmesi gibi bir durum söz konusu değil ise burada yapmış olduğunuz ayarlar çok bir işe yaramayacaktır. Yani bu ayarları yanlış yaptığınız için esxi host üzerinde çalışan bir sanal makinanın başlamamsı söz konusu değildir. Yeterli kaynağınız var ise failover anında virtual machine'leriniz farklı host'larda açılacaktır.

VMware HA Slot Size Nedir?

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/05/2016 11:22

(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam senden üstün ustad yok o kesin 🙂

ama cevap sanki biraz farklı gibi emin olmamakla  birlikte cok sitede okudum ama anlayamadım. su duruma göre bunu yapın su olursa bunu yapın gibi bir cevapda bulamadım. sanki örneğin 4 host var %25 rezerve bırak en ideali o diyor dokumanlar. sen 4 makinaya %10 verirsen sanal makina devamlı acarsan %10 astığında uyarı verecek ve bir host down olduğunda kaynak ayrılmadı diye vm ler acılmıcak. bu durumda resource pool upksa nasıl olacak ?

Gönderildi : 12/05/2016 16:05

Paylaş: