Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Horizon Client Yetki sorunu Hk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,012 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, Test Ortamında Vmware Horizon Kurdum.Herşey Sorunsuz calısıyor.Ancak Yetki ile sıkıntılar yaşamaktayım.Oluşturmuş olduğum Manul Desktop Pool'daki makina administrator hakkı ile Horizon clienttan bağlanıyorum.Ancak Yeni bir user oluşturdum.Ancak onunla Bağlandığımda İlk Vcenter bağlanırken Ekran acıyor. Horizon Client Desktop Pool havuzunda Launch dediğimde " This Desktop currently has no desktop sources available" Hatası almaktayım.Horizon View Yetki ile ilgili nereleri kontrol etmem gerekli.Administrator ile sorunsuz olarak bağlanıyorum.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

teşekkürler.

Alper

Gönderildi : 27/04/2016 18:22

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

Merhaba Arkadaşlar, Test Ortamında Vmware Horizon Kurdum.Herşey Sorunsuz calısıyor.Ancak Yetki ile sıkıntılar yaşamaktayım.Oluşturmuş olduğum Manul Desktop Pool'daki makina administrator hakkı ile Horizon clienttan bağlanıyorum.Ancak Yeni bir user oluşturdum.Ancak onunla Bağlandığımda İlk Vcenter bağlanırken Ekran acıyor. Horizon Client Desktop Pool havuzunda Launch dediğimde " This Desktop currently has no desktop sources available" Hatası almaktayım.Horizon View Yetki ile ilgili nereleri kontrol etmem gerekli.Administrator ile sorunsuz olarak bağlanıyorum.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

teşekkürler.

Alper

Merhaba,

Entitlement bölümüne o user ekli durumda değil mi?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2016 18:47

(@alperaykut)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ekli Hocam.Ancak Buna ragmen yazdığım hatayı veriyor.Ama Domain admin ile girdim mi sorun yok.

Gönderildi : 27/04/2016 18:50

(@alperaykut)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Administrator ile girmemin sebebi Assign olarak admini atamış olduğum içinmiş.Domain'de yaratmıs olduğum diğer domain user'ı assign edince sorun cozuldu.

Ayarı Yaptığım yer ;

Vmware Horizon View administrator

"REsources"

Machines

İlgili Machines tıklayıp hemen üsteki menuden "More Commands" / Assign User kısmında sorun cozuldu.

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/04/2016 12:48

Paylaş: