Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware VmDirectPath sonrası ESXI donuyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
771 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar Vmware ESXI VMDirectPath Host üzerindeki Quadro Ekran Kartını sorunsuz ekleyip restart ettim calıstırdı.Daha Sonra USB passthrough VMDirectPath ekledim.Ancak daha sonra ESXI açılırken dma_mapper_iommu loaded successfully donup kalıyor.Bu durumu nasıl duzeltebilirim.ESXI acılırken Console üzerinden VMdirectPath default haline getirebilirmiyim ? Veya Başka bir cozum onerisi olan var mı ? Teşekkürler.

Gönderildi : 26/04/2016 13:32

(@alperaykut)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İlginc olan dma_mapper_iommu loaded successfully yazısında takılı kalıyor.Ancak Ben Vmware esxi hertürlü ip üzerinden ve vmware client üzerinden  ulasıyorum.Bu nasıl oluyor Acıkcası anlıyamadım.PCI deviceları  kapatınca dma_mapper_iommu loaded successfully yazısını hemen gecti.Ekledim cihazlar sorunsuz calısıyor vmware esxi sorunsuz kullanıyorum ancak sistem dma_mapper_iommu loaded successfully yazısında takılı şekilde.Bunda bir gariplik var ? 

Gönderildi : 26/04/2016 13:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

İlginc olan dma_mapper_iommu loaded successfully yazısında takılı kalıyor.Ancak Ben Vmware esxi hertürlü ip üzerinden ve vmware client üzerinden  ulasıyorum.Bu nasıl oluyor Acıkcası anlıyamadım.PCI deviceları  kapatınca dma_mapper_iommu loaded successfully yazısını hemen gecti.Ekledim cihazlar sorunsuz calısıyor vmware esxi sorunsuz kullanıyorum ancak sistem dma_mapper_iommu loaded successfully yazısında takılı şekilde.Bunda bir gariplik var ? 

Merhaba,

Kullandığınız donanım nedir bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2016 11:44

(@alperaykut)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam, donanım aşağıdaki şekilde.

Teşekkürler.

Şu an Console 1 günden beri Dma_mapper yazısı takılı kalmış durumda.Ancak Ben Vcenter,Horizon,Composer,ESXI herşeyi sorunsuz kullanıyorum.Hatta Vmware Horizon PassThrough Yapmıs olduğum Nvidia QUadro K4200 Ekran Kartını Vmware sorunsuz tanıdı driverlarını yukledim ve kullanıyorum.Acaba Ekran O Şekilde Takılı kaldı ama Tüm Servisleri Start Etmiş Durumda gibi gozukuyor.Bu saate kadar coktan hata vermesi gerekiyordu.Bu Hatadan Şu Şekilde kuruluyorum VMDirectPath Ekran KArtını Kaldırııyorum.ESXI Console Sorunsuz ACılıyor.Ama BEn Ozellikle Ekran Kartını Kullanmam gerekiyor.Bu yuzden kaldıramıyorum.İlerilde umarım bir sorun cıkarmaz bir şekilde cozmem lazım 🙂 Hiç bir hatada yok hata olsa ordan devam edecem araştırmaya.

Product : HP Z840 Workstation 

1st Processor Type :İntel Xeon CPU E5-2670 V3 @2.30Ghz

Cache Size (L1/L2/L3 )   768 KB / 3MB / 30 MB

2st Processor Type :İntel Xeon CPU E5-2670 V3 @2.30Ghz

Cache Size (L1/L2/L3 )   768 KB / 3MB / 30 MB

Memory Size : 128 GB ECC RDDR4 / 2133 GHZ

Grafik KArtı : QUADRO K4200

Gönderildi : 27/04/2016 18:15

Paylaş: