Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu ve Nas seçimi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Vmware ESXI icin Sunucu ve VM'leri yedekleyebilceğim bir nas cozumu arıyorum.Bulundumuz ortamda 30 kişilik bir ekip var.Datamız 50GB şimdilik en fazla 10 adet vm olacak şekilde yapılandırlacak.Bunun icin onerebilceğiniz Vmware ESXI ilede uyumlu olarak calısacak bir NAS ve Sunucu onerebilirmisiniz ? Ben Dell ile Hp arasında gidiyorum.Fiyatları Dellin daha uygun gibi geldi.Storage bulundumuz yapı icin cok pahalı bu yuzden NAS cozumu uygun olacağı kanısındayım.Hp ve Dell tek tek konfigursayonu yapabilceğim bir site var mı ? 

Yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/04/2016 02:07

(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member

Merhaba Alper bey,

Sunucu için konuşacak olursak,

HP veya Dell marka tercihi sizin bütçenize göre karar verebilieceğiniz bir konu.

ESXI açısından konuşacak olursak,

Almak istediğiniz sunucu üzerinde ne kadar kaynağa ihtiyacınız var (CPU, Memory vb.) bunu belirlerken bir kaç yıllık büyüme tahminlerinizide katmanız gereklidir. İhtiyacınız olan kaynakları belirlemeniz sunucu özelliklerini ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır, ki ona göre marka-fiyat tercihiniz belirlenebilsin.

NAS için konuşacak olursak,

Belirttiğiniz VM ve data miktarına bakılırsa, QNAP marka cihazlar sizin işinizi görecektir.

Gönderildi : 13/04/2016 12:37

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba Arkadaşlar Vmware ESXI icin Sunucu ve VM'leri yedekleyebilceğim bir nas cozumu arıyorum.Bulundumuz ortamda 30 kişilik bir ekip var.Datamız 50GB şimdilik en fazla 10 adet vm olacak şekilde yapılandırlacak.Bunun icin onerebilceğiniz Vmware ESXI ilede uyumlu olarak calısacak bir NAS ve Sunucu onerebilirmisiniz ? Ben Dell ile Hp arasında gidiyorum.Fiyatları Dellin daha uygun gibi geldi.Storage bulundumuz yapı icin cok pahalı bu yuzden NAS cozumu uygun olacağı kanısındayım.Hp ve Dell tek tek konfigursayonu yapabilceğim bir site var mı ? 

Yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

10 adet vm için HP veya DELL almanıza gerek yok. Qnap veya Synology ürünlerinin enterprise sistemleri mevcut.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/04/2016 13:23

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme icin herkese teşekkür ederim.Önerebilceğiniz QNAP veya Synology modelleri mevcut mu ? 

Gönderildi : 18/04/2016 16:08

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Bilgilendirme icin herkese teşekkür ederim.Önerebilceğiniz QNAP veya Synology modelleri mevcut mu ? 

Konu ile iligli size özel mesaj attım.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 18/04/2016 16:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Tayfun hocama katılıyorum 4 adet synology kullanıyorum ve çok memnunum fiyatlarıda gayet iyi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2016 01:36

Paylaş: