Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Vsphere Client Cancel Task

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba oluşturulan bir task cancel etmek istiyorum ancak aktif değil.Taskları nasıl cancel edebilirim ? Task Lost Access volume hatası veriyor surekli tekrarlıyor bunu cancel etmek istiyorum olmuyor.VSphere Client full admin yetkim mi olması gerekli ? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/04/2016 13:04

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba oluşturulan bir task cancel etmek istiyorum ancak aktif değil.Taskları nasıl cancel edebilirim ? Task Lost Access volume hatası veriyor surekli tekrarlıyor bunu cancel etmek istiyorum olmuyor.VSphere Client full admin yetkim mi olması gerekli ? 

Teşekkürler.

Merhaba,

Lost access volume hatası çok ciddi bir hatadır. Komple ortamı kaybedebilirsiniz bile. Eğer önlem almazsanız tabi. Task'ı cancel iki farklı yol ile yapabilirsiniz. İsterseniz vcenter servislerini restart edebilir istersenizde management agent'ları restart edebilirsiniz. Ancak yapacağınız işleme göre değişiklik gösterir bu durum. Eğer snapshot task'ı takılı kaldı ise management agent restart edebilirsiniz. Eğer vmotion takılı kaldı ise vCenter servisini restart edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/04/2016 16:22

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Diskler neden Lost Access Hatası  veriyor olabilir.Diskler ESXI ile uyumsuz olabilir mi ? Ortamda Raid yok.Diskleri Raid 10 yapıp tekrar vmware tanıtacam.Umarım duzelir.

Gönderildi : 07/04/2016 18:32

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Diskler neden Lost Access Hatası  veriyor olabilir.Diskler ESXI ile uyumsuz olabilir mi ? Ortamda Raid yok.Diskleri Raid 10 yapıp tekrar vmware tanıtacam.Umarım duzelir.

Merhaba,

Açıkcası görmeden hiçbirşey diyemem. Çok genel bir hata çünkü. Ancak log'ları inceledikten sonra ne olduğu anlaşılabilir. Firmware bug'ıda, driver sorunuda, disk sorunuda vs vs çıkabilir. Birden fazla sebep vardır yani.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/04/2016 18:35

Paylaş: