Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vSphere Client could not connect

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,696 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba VMWare vSphere Client ile bağlanmak istediğimde zaman zaman vSphere Client could not connect to x.x.x.x "The Request failed beacuse the remote server took too long t respond" hatası alıyorum.Bu hatayı neden zaman zaman veriyor.Neyi gozden kacırmıs olabilirm ? Bu konuda yardımcı olailirseniz sevinirim.

Not: 5 ile 10 dakka arasında Bağlantı hatası kendi kendine düzeliyor ve bağlanabiliyorum.Kontrol etmem ve düzeltmem gereken nokta neresi ? 

Versiyon; 

Vsphere Client 6.0

Build 3562874

VMware ESXI 6.0

Build 3620759

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Alper

Gönderildi : 04/04/2016 17:41

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba;

bağlanmaya çalıştığınız ESXi host 'un ip 'sini mi yazıyorsunuz, yoksa hostname mi? FQDN ile denediniz mi?

Son olarak client'ınızdan server'a uzun süreli FQDN yada ip adresini kullanarak ping çektiğinizde paket kayıplarınız oluyor mu?

Gönderildi : 05/04/2016 21:46

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Aynı sorunu bugün 5.5'den 6.0 U2 yükseltmesi yaptığım bir kurumda bende yaşıyorum, ilk bağlan dedigimde aynı hatayı veriyor, arkasında hemen bağlan butonuna tekrar basıyorum hemen bağlanıyor. Bir bug gibi bişi olabilir bir araştıralım çözümü bulursam burada paylaşırım yine.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2016 02:26

(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ESXI 5.5 Update 3b sıfırdan kurdum.Daha sonra ESXI Vclient 5.5 update3 bağlandım surekli test ettim.Sorun gozukmuyor.Dediğiniz gibi bir bug var sanırım.

Gönderildi : 06/04/2016 14:41

Paylaş: