Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VM Workstation 12 Pro üzerinde kullanıcı dosyalarının kaybolması hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba,

Vmware Workstation 12 Pro üzerinde, Server 2008-R2 ent. işletim sistemi kullanmaktayım. Domain dahilinde kullandığım TMG, Exchange Server sunucuları temsilci seçtiğim bir kullanıcı ile açıyorum ancak sunucuları her restart işleminde kullanıcı dosyaları kayboluyor. Bu durum için google üzerinde kısa bir aratma sonucunda vmware display sekmesinde, display scaling başlığı altındaki kutucuğundaki tik'i kaldırmam gerektiği yazılmıştı. Bunu yaparak tekrar denedim ama her oturum açıldığında kullanıcı yapıda ilk kez oturum açıyormuş gibi tüm dosyalar sıfırlanıyor. Bu konuda değerli yardımlarınızı istirham ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/03/2016 15:08

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Değerli arkadaşlar merhaba,

Vmware Workstation 12 Pro üzerinde, Server 2008-R2 ent. işletim sistemi kullanmaktayım. Domain dahilinde kullandığım TMG, Exchange Server sunucuları temsilci seçtiğim bir kullanıcı ile açıyorum ancak sunucuları her restart işleminde kullanıcı dosyaları kayboluyor. Bu durum için google üzerinde kısa bir aratma sonucunda vmware display sekmesinde, display scaling başlığı altındaki kutucuğundaki tik'i kaldırmam gerektiği yazılmıştı. Bunu yaparak tekrar denedim ama her oturum açıldığında kullanıcı yapıda ilk kez oturum açıyormuş gibi tüm dosyalar sıfırlanıyor. Bu konuda değerli yardımlarınızı istirham ederim.

İyi çalışmalar.

Makina üzerinde snapshot varmı? Ayrıca disk mode'u ne olarak ayarlı ? Persistent, nonpersistent?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/03/2016 21:59

Paylaş: