Forum

Sanal Sunucu Oluştu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal Sunucu Oluşturma

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,156 Görüntüleme
(@CanYuce)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

İşyerimizde kullanmakta olduğumuz muhasebe programını Sanal bir sunucuya taşımak istiyorum. Burda yapmak istediğim. Bir bilgisayara bağlı kalmadan istediğim bilgisayardan Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı kullanarak programı kullanmak istiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.

Teşekkürler

Gönderildi : 22/02/2016 21:58

(@MahmutTERZi)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Bir windows vps yada vds kiralayıp uzak masaüstü ile istediğiniz bilgisayardan bağlanıp programı kullanabilirsiniz. Kiraladığınız firma uzak masaüstü için gerekli ayarları yapıp ip&kullanıcı adı&şifreyi size iletecektir.

Gönderildi : 22/02/2016 22:15

(@CanYuce)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Bir sorum daha olacak. Microsoft Exchange hosting kullanıyorum. Kiralayacağım VPS veya VDS sunucuya Exchange server kurabilirmiyim ?

Gönderildi : 22/02/2016 22:37

(@MahmutTERZi53)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhabalar,

Çok fazla exchange deneyimim olmadı ancak bildiğim kadarıyla belirli bir sistem gereksinimi ve server işletim sistemi istiyor. vds-vps kiralarken server işletim sistemi seçip gerekli özelliklere sahip bir vds-vps kiralarsanız kurabilirsiniz.

edit:bazı firmalar exchange serveri kurup teslim edebiliyor alacağınız firmayla görüşmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 22/02/2016 22:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Gereklilikleri karşıladıktan sonra arkadaşımızın dediği gibi kurmanızda bir engel yok.
Ancak Ofis 365 bence exchange lisans, ve vds maliyetini düşündükten sonra en cazip çözüm.
Yani hazır kurulu sistem siz kullanıcılarınızı tanımlayıp Exchange nimetlerinden yararlanmaya 15 dakika gibi zamanda başlayabiliyorsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/02/2016 13:14

(@CanYuce)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki birden fazla kullanıcı girebilir mi aynı anda ? Sanal bilgisayarın içine Akınsoft programını kuracağım. Aynı anda 2 kişi bilgisayar içinde işlem yapabilir mi ?

Gönderildi : 24/02/2016 01:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Program web tabanlımı yoksa uygulama tabanlımı? Bu uygulamaya Rdp yaparak mı bağlanacaklar?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/02/2016 12:01

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Peki birden fazla kullanıcı girebilir mi aynı anda ? Sanal bilgisayarın içine Akınsoft programını kuracağım. Aynı anda 2 kişi bilgisayar içinde işlem yapabilir mi ?

uzak masaüstü servisine lisans gereksinimi olmadan 2 kişi aynı anda bağlanabilir

fakat daha fazla kullanıcı için lisans gereksinimi bulunmakta

iyi çalışmalar

Gönderildi : 24/02/2016 12:08

(@CanYuce)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

İstediğim şeyi kurmak için nelere ihtiyacım var ve bunun bana maliyeti tahminen ne kadar olur ?

Gönderildi : 24/02/2016 17:34

Paylaş: