Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

cluster kaynak

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
311 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

esxi 5.5 cluster içine cluster, host cpu ve memory toplam değerini aşarsam sanal makina kuurlumunda bir uyarı veriyormu. örneğin bir sanal makinaya 30 ram 20 vcpu verdim ilk kurulumda ortam nasıl davranıyor uyarımı veriyor yoksa sanal makina yaratmamaizin veriyor. yoksa sanal makina acılmıyormu. kapasiteyi gecince sanal makina yaratma aşamasında nasıl davranıyor sistem ?

Gönderildi : 11/02/2016 13:47

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

esxi 5.5 cluster içine cluster, host cpu ve memory toplam değerini aşarsam sanal makina kuurlumunda bir uyarı veriyormu. örneğin bir sanal makinaya 30 ram 20 vcpu verdim ilk kurulumda ortam nasıl davranıyor uyarımı veriyor yoksa sanal makina yaratmamaizin veriyor. yoksa sanal makina acılmıyormu. kapasiteyi gecince sanal makina yaratma aşamasında nasıl davranıyor sistem ?

Merhaba,

Toplam kapasiteyi aşıyorsunuz diye bir mesaj vermez. Bu sunucuyu açmaya çalıştığınızda cluster kaynakları içinde yeterli kaynak var ise sunucu açılır, yok yeterli kaynak yok ise sanal sunucu size bilgilendirme yapılarak açılmaz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2016 00:54

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Bunun için alarm'lar oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki yazıları inceleyebilirsiniz.

Create Cluster alarm

Available Resource’ları hesaplamak

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 12/02/2016 00:58

Paylaş: