Forum

Citrix Lisans Hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix Lisans Hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
596 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

XenApp 6.5 kullanıyorum ve 1 tane lisans server'ımız var bu serverda da 220 lisans ekli durumda. Aynı marka altındaki diğer firmamızda IT olarak bize eklendi ve bu yüzden lisansları bölmek istiyorum bu mümkün müdür? Yani tek havuzda 220 lisans var ve eklenen bu firma max 50 lisans kullanabilsin diye ayırabilir miyim? Bütün lisanslar lisans server'ın makina ismine göre alınmış olduğu için başka bir lisans server kurmak ve 50 lisansı ayırmak zor olacak. Ayrıca lisanslar parça parça alınmış o yüzden toplamını 50 yaptıramıyorum (60,40,45,75) Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 08/01/2016 11:44

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba hocam,

Evet yapmak istediğin mümkün. Öncelikle Citrix sayfasına login olduktan sonra license sekmesinde re-enroll işlemi yapman gerekiyor. Orada yeni kurudugun lisans serverinin ismi ile ne kadar lisansa ihtiyacın varsa o kadar lisans adedini yazıyorsun ve download ediyorsun. Kalan lisansları d aynı şekilde bölüştürebilirsin. Ama önemli nokta her server için hostname bolumune serverin ismini case sensitive bir şekilde yazman gerekir.

Gönderildi : 08/01/2016 16:00

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkür ediyorum bilgilendirmen için, bu çok işime yarayacak 🙂

Gönderildi : 08/01/2016 16:46

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Kolay gelsin hocam saol.

Gönderildi : 08/01/2016 17:02