Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware lisans ve satın alma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Forumları araştırdım ama kafam çok karıştı farklı farklı şeyler yazılmış sizden de fikir almak istiyorum.

okulumuzda vmware sunucu sanallaştırması yapıp demo olan 90 günlük süresini kullanmaya başladık

sunucuda 4 adet sanal server 2008 kurulu vmware vsphre 5 essentials kit for 3 host(max 2 processors per host) lisansını almayı planlıyorduk

bu lisans uygunmudur acaba ve türkiyede nerden temin edebiliriz

Gönderildi : 28/11/2015 15:44

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Murat Nazikgül:

Forumlari arastirdim ama kafam çok karisti farkli farkli seyler yazilmis sizden de fikir almak istiyorum.

okulumuzda vmware sunucu sanallastirmasi yapip demo olan 90 günlük süresini kullanmaya basladik

sunucuda 4 adet sanal server 2008 kurulu vmware vsphre 5 essentials kit for 3 host(max 2 processors per host) lisansini almayi planliyorduk

bu lisans uygunmudur acaba ve türkiyede nerden temin edebiliriz

Merhaba,

Tabiki bu sizin için yeterli olacaktir. Essentials kit zaten ufak ve basit yapilar için kullanilabilir. Lisans alimi için ITSTACK ile görüsebilirsiniz. Kendileri size yardimci olacaktir.

Eger sormak istediginiz farkli bir konu var ise yardimci olabilirim.

Tesekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 29/11/2015 13:59

(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Tayfun bey sunucu sanallaştırma ve vmwarede ilk tecrübelerim, çevremde bu konu hakkında hiç destek alabileceğim kimse yok lisans konusu bana biraz karışık geldi anlayamadım lalacağım lisans kaç adet sanal sunucu için geçerli, yada bu lisanslar sanal sayısına göremi sınıflandırılıyor

Gönderildi : 30/11/2015 13:33

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Teşekkürler Tayfun bey sunucu sanallaştırma ve vmwarede ilk tecrübelerim, çevremde bu konu hakkında hiç destek alabileceğim kimse yok lisans konusu bana biraz karışık geldi anlayamadım lalacağım lisans kaç adet sanal sunucu için geçerli, yada bu lisanslar sanal sayısına göremi sınıflandırılıyor

Lisans alımlarını sıfırdan mı yapıcaksınız? Eğer yeni bir alım yapacaksanız kaç sunucunuz var onları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 02/12/2015 19:04

Paylaş: