Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Evict seçeneği Grayed out

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@bilaldurmaz)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

4 Node'lu Server 2012 R2 üzerinde Hyper-v Failover Cluster yapısı var. Geçen gün 3 tanesi çöktü (Nedeni eventlerde yok) 2 tanesini ayağa kaldırdım sonuncuda Cluster servisi çalışmıyor. 1090 hatası alıyorum. REgistry tarafında HKLM içindeki Cluster girdisi uçmuş hoş ismi ve network yapısıda uçmuştu. Sistemi çalıştırabildik ama Cluster ciddi hasar almış. Failover Cluster Manager üzerinde Evict seçeneği gri geliyor ve Draining olarak görünüyor. SCVMM üzerinden çıkartmak istediğimde Maintenance mode'a al diyor ama o seçenekte gri. Remove-clusternode cmdlet kullandığımda servisin çalışmıyor der. Bu makineyi Mevcut çalışan Clustera zarar vermeden başka hangi yöntemle clusterdan çıkarabilirim. Sonrasında Failover Cluster özelliğini kaldırıp tekrar kurup clustera dahil etmeyi oda olmazsa sıfırdan kurup dahil etmeyi düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 19/11/2015 20:55

(@bilaldurmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu sorunla karşılaşan kimse yok mu?

Gönderildi : 20/11/2015 09:50

(@bilaldurmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki linkte anlatılanlar sıkıntı çıkarır mı?

http://blogs.technet.com/b/chrad/archive/2009/11/02/failover-cluster-snafu-forcibly-removing-failover-cluster-feature-after-cluster-failure.aspx

Yada Clusterdan çıkmamakta direnen bir node nasıl zorla çıkarılır yöntem deneyen ?

Gönderildi : 20/11/2015 21:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bence mevcutun yedeğini alıp deneyin derim.

Gönderildi : 09/12/2015 00:35

(@bilaldurmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Uğur bey merhaba, sorunu halletim. Sağlam olandan System State yedeği alıp diğerine geri döndüm. cluster servisi çalışmaya başladı. sadece Registry içinde biraz temizlik ve network ayarlarında düzeltmeler yapmak gerekti. Şu an bu serverda sorun yok. Hyper-V olunca biraz çekiniyorum, bu işlemi yapmak için 2 gün düşündüm.

Gönderildi : 09/12/2015 01:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Uğur bey merhaba, sorunu halletim. Sağlam olandan System State yedeği alıp diğerine geri döndüm. cluster servisi çalışmaya başladı. sadece Registry içinde biraz temizlik ve network ayarlarında düzeltmeler yapmak gerekti. Şu an bu serverda sorun yok. Hyper-V olunca biraz çekiniyorum, bu işlemi yapmak için 2 gün düşündüm.

Geçmiş olsun. Geri bildirim içinde ayrıca teşekkürler.

Gönderildi : 09/12/2015 01:14

Paylaş: