Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmWare workstation sanal makine hatası

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,058 Görüntüleme
(@hamzagenc)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

iyi günler,

vmware 11.0 da sanal makine kali kurulumu yapıyorum ancak herşeyi ayarladıktan sonra ekran geliyor install seçeneğinden yüklüyorum orda da sorun yaşamıyorum ancak yükleme başarılıyla tamamlandı dedikten sonra yeniden açılırken siyah ekranda imleç ile birlikte kalıyor ve hareket etmiyor hata mesajı da vermiyor yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkür ederim

Gönderildi : 07/11/2015 00:59

(@irfanayabakan)
Gönderiler: 23
Eminent Member

İşletim sistemi açılırkenmi hata veriyor? başka bir isodan yükleyin..

Gönderildi : 07/11/2015 03:47

(@hamzagenc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemi açılırkenmi hata veriyor? başka bir isodan yükleyin..

evet işletim sistemi açılırken siyah ekranda kalıyor başka iso dosyasından da denedim ama aynı hata devam ediyor

Gönderildi : 07/11/2015 14:19

(@SerdarGoksu)
Gönderiler: 6
Active Member

selam

kali linux 2.0 kurulumu yaparken vmware workstation vm oluşturma ekranında işletim sistemi olarak debian 7x seçilmesi gerekmektedir. Yaşadığın sorunla ilgili vm'in üzerine gelip edit virtual machine settings > display  > accelerate 3d graphics seçenğinin tikini kaldırıp dener misin?

Gönderildi : 07/11/2015 16:07

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

aldıgınız hatanın fotografınızı paylaşırsanız yardımcı olabılırız 

Gönderildi : 08/11/2015 06:10

(@hamzagenc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam

kali linux 2.0 kurulumu yaparken vmware workstation vm oluşturma ekranında işletim sistemi olarak debian 7x seçilmesi gerekmektedir. Yaşadığın sorunla ilgili vm'in üzerine gelip edit virtual machine settings > display  > accelerate 3d graphics seçenğinin tikini kaldırıp dener misin?

dediğiniz gibi yaptım ancak yine olmadı işin garibi vitrual box tada aynı şekilde kalıyor iso dosyasını kalinin kendi sitesinden indirdim önceden çalışıyordu

Gönderildi : 08/11/2015 06:32

(@hamzagenc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

aldıgınız hatanın fotografınızı paylaşırsanız yardımcı olabılırız 

tabiki herhangi bir hata mesajı vermiyor kurulum bittikten sonra ekran şu şekilde kalıyor; 

Gönderildi : 08/11/2015 06:35

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

pxe hatası muhemelen ındırdıgınız ısoyu c:/ nın ıcıne atıp acmayı deneyın  bırde dısk ayarınızı 384 e ındırın dıskten dolayı sıstem acılmıyor olabılır

Gönderildi : 08/11/2015 16:29

(@hamzagenc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

pxe hatası muhemelen ındırdıgınız ısoyu c:/ nın ıcıne atıp acmayı deneyın  bırde dısk ayarınızı 384 e ındırın dıskten dolayı sıstem acılmıyor olabılır

dediklerinizi aynen yaptım ama maalesef yine aynı sonucu verdi

Gönderildi : 09/11/2015 05:03

(@hamzagenc)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorun anlamadığım bir şekilde sayısını hatırlamadım tekrardan sonra düzeldi yardımlarınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 09/11/2015 06:13

Paylaş: