Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware için en uygun host işletim sistemi.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@sonerbalci)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

elimizdeki sunucuda sanallaştırma yapmak istiyoruz.VMware workstation 11 lisansımız var.esxi satın alma gibi bir durum yok malesef.uygulamayı çalıştırmak için en uygun host işletim sistemi nedir sizce? server 2008 de test ettim sorunsuz ama acaba linux üzerinde dahamı iyi çalışır.sanal makinalarda sadece ticari programlar çalışacak. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. iyi forumlar.

Gönderildi : 27/10/2015 12:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Esxi ücretsiz bir sürümdür.

varsayılan limitler dahilinde bu şekilde kullanabiliyorsunuz.

Gönderildi : 27/10/2015 13:06

(@sonerbalci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yönetim konusunda Esxi ücretsiz sürümü kısıtlı olduğu için vmware workstation kullanmak istedim.ve yedeklemeside çok daha kolay.

Gönderildi : 27/10/2015 20:26

(@vasviuysal)
Üye

kısıtlamalar haricindeki özellikler vmware workstationda da yok zaten extra ne özelliğe ihtiyacınız var sizin

veya workstationda yapıpda esxi'de yapamadığınız ne var örneğin ?

Gönderildi : 27/10/2015 20:37

(@sonerbalci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

workstationda sadece dosyaları kopyalayarak yedek alabiliyoruz mesela.bu önemli bir artı benim için.Esxi de duurm böylemi bilmiyorum.ve sitesinde yazdıgına gore Esxi free versionda yönetim konsolu yok.workstationda host işletim sistemi ile yeni sanal makina olusturabiliyorum.veya yedekleyebiliyorum.zira sunucu lokasyon olarak uzakda olacak.bu tip işlemler için herseferinde sunucunun yanına gitmem olanaksız.

Gönderildi : 27/10/2015 20:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

workstationda sadece dosyaları kopyalayarak yedek alabiliyoruz mesela.bu önemli bir artı benim için.Esxi de duurm böylemi bilmiyorum.ve sitesinde yazdıgına gore Esxi free versionda yönetim konsolu yok.workstationda host işletim sistemi ile yeni sanal makina olusturabiliyorum.veya yedekleyebiliyorum.zira sunucu lokasyon olarak uzakda olacak.bu tip işlemler için herseferinde sunucunun yanına gitmem olanaksız.

Selamlar Soner Bey ;

Portaldaki  sanallaştırma  ile  ilgili makaleleri  mutlaka okuyunuz workstation sürümü  Production ortamları için tasarlanmış  bir  ürün  değildir kişisel  bilgisayarınıza  yukleyıp gereklı lab  ortamlarını  olusturmanız  ve/veya herhangi bir  operasyon öncesi  test  ortamı yaratarak  gereklı testlerın  yapılması  için  tasarlanmış bir üründür , keza Sanallaştırma  katmanı Client'in  kullandığı OS üzerinde  çalışmaktadır  oysa vmware esxi 'in kendisi bir İŞLETİM SİSTEMİ'dir. Vsphere  Client ile de yonetebilmektesiniz.

Gönderildi : 28/10/2015 13:31

(@vasviuysal)
Üye

yönetim konsolu olarak vmware client var ve profesyonel olarak workstationdan daha performslı olacağı aşikar

esxi datastore içerisinde web browserdern ve vmware client ile erişebiliyorsunuz dosyaları kopyalayarak yedek almamak icin hicbir engel yok

her durumda vmware esxi , vmware workstationdn daha kullanışlı ve performanslıdır.

yönettiğimizi onca sunucunun sürekli yanına gidip gelseydik zaten spor salonlarına para vermemiz gerek kalmazdı 😉

Gönderildi : 28/10/2015 15:50

Paylaş: