Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

.Net Framework 3.5 Kurulum Hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2012 üzerinde .net 3.5 kurulumu yapmam lazım. Sanal Server'rıma "server 2012" isosu taktım. Kurulum başlamadan önce D:\\sources\sxs path olarak belirledim ve kuruluma başladım. Kurulumun yarısına geldiğimdede bu hatayla karşılaştım. Linkten ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

Kurulum Hatasını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim...

Gönderildi : 30/09/2015 14:07

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Aşağıda ki komut ile tekrar deneyip aynı hatayı almanız halinde 2012 isosunu yeniden indirip denermisiniz ? ISO bozuk olabilir. 

dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:D:\sources\sxs

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/10/2015 14:03

(@sinanosman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kod ile de denedim. Yine aynı hatayı alıyorum. Başka bir iso indirip onunla deneyeceğim.

Gönderildi : 01/10/2015 16:33

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Kod ile de denedim. Yine aynı hatayı alıyorum. Başka bir iso indirip onunla deneyeceğim.

sanal makınanızın c:\ dıskıne netframework 4.5 kurup bır daha deneyın versıyondan dolayı hata verıyor olabılır

Gönderildi : 01/10/2015 16:51

(@sinanosman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm çok şükür. Ziya Bey'in dediği gibi iso dosyası patlamış. Yeni bir iso indirip denedim sorunsuz bir şekilde kurdum.

Ama benim anlamadığım kısım şu. Aynı iso dosyasıyla çok rahat bir şekilde sanal server kurabiliyorum. Bozuk olsa bu da kurulmazdı diye düşünmüştüm.

Gönderildi : 01/10/2015 21:32

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

ISO dosyasını bir bütün olarak düşünmeyin, sonuçta iso dosyasıda bazı dosyaların sıkıştırılmış halinin olduğu bir sıkıştırılmış dosya. Dolayısıyla bozulması tamamının bozulması haline gelmez .Net framework 3.5 'un kurulumunda yer alan dosyaların olduğu bölüm bozulmuş olabilir. 

Sorunu çözmenize sevindim, kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 01/10/2015 22:26

(@sinanosman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ilginiz için. Bu arada hata kodunu da burada paylaşayım. Belki daha sonra aynı hatayla karşılaşan olabilir. Aramalarda çıksın.

Hata Kodu: 0x800736cc

.Net Framework 3.5 Kurarken bu hatayı alıyorsanız, iso dosyanızı değiştirip deneyin birde. Ben bu şekilde çözüme ulaştım.

Gönderildi : 02/10/2015 02:26

Paylaş: