Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

storage 2 adet host sas 6 Gb HBA kablo ile bağlı bir sistem

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhabalar,

1 adet storage 2 adet host sas 6 Gb HBA kablo ile birbirlerine bağlı bir sisteme esxi kurmayı ve yapılandırmayı düşünüyorum. bununla ilgili bir döküman ve bilgi verebilecek var mı?

sistemde storage ı işletim sistemlerinin olduğu bir alan, dosyaların olduğu bir alan ve sunuculara dağıtacağım ayrıca dısk için bir alan oluşturup sanal sunucuları oluşturmak istiyorum. ama esxi yi nereye nasıl kuracağımı bilemiyorum. izlediğim videolarda bilgisayar üzerine vmware workstation ile pc yada önceden kurulmuş sunucudan esxi i yi kuruyorlar. storage olunca nasıl oluyor anlayamadım.

Gönderildi : 07/09/2015 18:57

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar ;

Sende iki adet host var ya. Host un üstünde diskler vardır büyük ihtimal. Sen ESX kurulumlarını işte bu sunucular üstüne yapacaksın.

Istediğin şey çok kapsamlı birşey direk hiç tecrüben yoksa biraz zorlanabilirsin. Bir yerlerden destek almak mantıklı bence.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/09/2015 19:41

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

Sende iki adet host var ya. Host un üstünde diskler vardır büyük ihtimal. Sen ESX kurulumlarını işte bu sunucular üstüne yapacaksın.

Istediğin şey çok kapsamlı birşey direk hiç tecrüben yoksa biraz zorlanabilirsin. Bir yerlerden destek almak mantıklı bence.

İyi çalışmalar.

hocam paylaşabileceğiniz bir kaynak var mı acaba?

Gönderildi : 07/09/2015 20:15

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar ;

İyi çalışmalar.

hocam paylaşabileceğiniz bir kaynak var mı acaba?

arkadaş saolsun çok iyi anlatmış.

http://www.cozumpark.com/blogs/bm/archive/2008/08/17/ibm-system-storage-ds3000-storage-manager-storage-yapilandirmasi-part-1.aspx

https://www.cozumpark.com/blogs/bm/archive/2008/08/31/ibm-system-storage-ds3000-storage-manager-part-2-host-array-logical-driver-ve-hot-spare.aspx

Gönderildi : 07/09/2015 20:59

Paylaş: