Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008r2 ye vmware e xp ve "Ağda yinelenen bir ad var"

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

serverime atanan ip blogunu kullanarak sanal xp kurdum 10-15 tane klonladım ip leri bridge modunda doğru bir şekilde giriyorum ama ip çakışması oluyor genede nasıl çözerim?

Gönderildi : 06/09/2015 19:12

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

veli bey merhaba,

isp tarafında aldığınız ip bloğunu, esxi üzerinde bulunan pc'lerine atamaya mı çalışıyorsunuz ?

amaç buysa, free firewall ( pfsense, endiian vb. ) çözümleri ile atamayı, tek interface üzerinde tanımlayarak, inbound ve outbound nat tanımlamalarını dahil gerçekleştirebilirsiniz.

keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2015 20:15

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam isp derken hosting firmamın bana vermiş olduğu blok un da ki her 1 ip adresini 1 vmware workstation sanalında windows içindeki ağ bağdaştırıcısına giriyorum aynen vermiş oldukları bilgilerdeki gibi netmask ı ve default geçidi, birde o sanalın ayarının ağ modunu bridge yaptımmı tamamdır ip alıyor doğru ip çıkıyor ama genede ikidebir ip çakışma hatası veriyor

Gönderildi : 09/09/2015 04:04

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

hocam isp derken hosting firmamın bana vermiş olduğu blok un da ki her 1 ip adresini 1 vmware workstation sanalında windows içindeki ağ bağdaştırıcısına giriyorum aynen vermiş oldukları bilgilerdeki gibi netmask ı ve default geçidi, birde o sanalın ayarının ağ modunu bridge yaptımmı tamamdır ip alıyor doğru ip çıkıyor ama genede ikidebir ip çakışma hatası veriyor

aslında dhcp de kullanılan bır yöntem var onu deneyebılırsınız

mesela sizin belırttıgınız ıp adresı 92.168.1.101 ıse bunu 192.168.102 yapabılırsınız IP cakısması genelde bu sebepten olur

yanı baglanacagınız makınanın ıp sı farklı sızın baglantı kurmaya calıstıgınız ıp adresı farklı olabılır 

Gönderildi : 09/09/2015 04:23

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

aslında dhcp de kullanılan bır yöntem var onu deneyebılırsınız

mesela sizin belırttıgınız ıp adresı 92.168.1.101 ıse bunu 192.168.102 yapabılırsınız IP cakısması genelde bu sebepten olur

yanı baglanacagınız makınanın ıp sı farklı sızın baglantı kurmaya calıstıgınız ıp adresı farklı olabılır 

yalnız hocam bridge modunda kullanıyorum yani ana makinenin ipsini ve lokal ip si değilde servere atanan ip leri kullanıyorum tabiiki serverden o ip yi çıkarıp

Gönderildi : 25/09/2015 05:32

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

güncel

Gönderildi : 27/09/2015 02:05

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba,

her sunucuda mı bu hatayı veriyor ?

10-15 demişssiniz , size kaç ip verildi siz kaçını kullandınız gerçekten 1 ipyi yanlışlıkla 2 sunucuya girmiş olailir misiniz ?

Sanallaştırma için Workstation mı kullanıyorsunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2015 03:12

Paylaş: