Forum

Hyper-V Kullanıcı Y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Kullanıcı Yetkilendirme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
742 Görüntüleme
(@ErcanYildizdogan)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Server 2012 R2 üzerinde Hyper-V Cluster yapısı kullanmaktayım.

1-Bazı kullanıcıların konsol üzerinde sanal makinelere erişmeleri gereklidir. ben bu kullanıcılara sadece erişmek istedikleri sanal makine için yetki vermek istiyorum nasıl yapılabilir.

2-Konsola bağlanmak için win8 üzerinde hyper kurup oradan da yetki verdiğim sanal makinelere erişim vermek mümkün mü?

ilginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/08/2015 13:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sanal makinalarla olan münasebetleri nedir? Makina içerisinde işlem yapılacak bir durummu var yoksa hyper-v konsoldan yapmaları gereken işlemler mi var?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/08/2015 15:59

(@ErcanYildizdogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hyper-V üzerinde Linux makineler mevcut  konsoldan baglanıp üzerinde işlem yapmak isteniyor uygulama kurup çalıştırmak gerekirse kapatmak v.s gibi işlemler.

Gönderildi : 10/09/2015 19:39

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Windows üzerine Hyper-v kurup erişim vermeniz tüm VM'Lere erişim verecektir. Eğer spesfik erişimler vermek istiyorsanız bu durumda SCVMM , Vmware Vcloud, OpenStack tarzı sistemlere ihtiyacınız var.  

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 10/09/2015 20:03

(@ErcanYildizdogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SCVMM ile nasıl yapılabilir peki.

Gönderildi : 11/09/2015 14:27

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Scvmm ve App Controller kurmanız gerekiyor, scvmm üzerinde her sunucu için bir cloud oluşturup birer kullanıcı tanımlanarak cloud için atayacaksınız kullanıcıları. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 11/09/2015 14:34

Paylaş: