Forum

hyper-v r2 bağlanma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyper-v r2 bağlanma sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@haliltasdemir)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

hyper-v de sunucu oluştur yerel makine seçtiğimde localhost nesne bulunamadığından sunucuya bağlanamadı hatası alıyorum 

hizmetleri açmak istediğimde (başlatıldı ve durduruldu bazı hizmetler başka hizmetler ve ya programlar kullanmıyorsa otomatik olarak durdurulabilir ) uyarısı alıyorum

ben pc ye format attım ve sorasında böyle oldu 

format atmadan önce kaldırmamıştım hyper - v yi onun etkisi izi kalmış olabilirmi nasıl çözebilirim ben bu sorunu ?

Gönderildi : 24/08/2015 18:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bir ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/08/2015 21:44

(@haliltasdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

http://hizliresim.com/EqDN3v

http://hizliresim.com/j26pB9

ekran görüntüleri bu şekilde rıza bey ...

Gönderildi : 26/08/2015 15:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu makina domainde mi veya admin olmayan bir kullanıcı mı?
Bu oturumu açan kullanıcıyı hyper-v yöneticisi olarak kullanıcı türünü denetim masasından değiştirip deneyebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/08/2015 16:19

(@haliltasdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu makine şuan domainde evet ama kullanıcı admin yani administrator olarak kullanıyorum ben makinemi yerel hesapla açıyorum yani...makineyi domainden çıkarıp denedim workgroup olarak yine aynı hatayı aldım ...

ama hyper-v yöneticisi olarak kullanıcı türünü değiştirmeyi denemedim nasıl değiştireceğimide bilmiyorum açıkçası ...

hyper-v kuramadığımızdan bütün ayarlar pasif durumda 

denetim masası kullanıcılar da administrator zaten hesap türü...

Gönderildi : 26/08/2015 16:41

Paylaş: