Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sunucuya hyper-v kurup domain e alıp sanal a sql server kurmak

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

şöyle bir şey yaptım ne kadar mantıklı acaba?

sunucuma hyper-v kurdum. sanal sunucu kurup üzerine sql server kurdum. fiziki sunucuya 8 gb ram sanal sunucuya 22 gb ram ayırdım. fiziki sunucuya merkezle replika yapacak şekilde ad dc kurulumu yapacağım. sanal sunucumuda domaine alacağım. yani sistem şu şekilde olacak. fiziki sunucu ad dc olup fiziki sunucu daki sanal da sql ve domaine dahil olmuş oluyor. bu şekilde uzak lokasyonumda hem ad dc hemde sql server olmuş oluyor. buna gitmiş olmamın nedeni active directory nin olduğu sunucuda sql server çalışmamasıdır. daha sağlıklı ve güvenli bir yöntem yada düşünceniz varsa paylaşmanızı rica ederim. yani hyper-v değil de esxi mi kursam bu konularda vizyonunuza ihtiyacım var.

Gönderildi : 09/08/2015 18:17

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sql sunucusu nedir ? (Mysql, PostgreSql , MariaDB yada MS ürünü mü ?)

ms sql hocam ama hyper-v üzerindeki sunucuya kurulum yapmak istediğimde uyumluluk sorunu gibi bir hata veriyor. 

Gönderildi : 10/08/2015 11:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hata tam olarak nedir? Hyper-v üzerinde 2 adet sql server bir adet Oracle çalışmakta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/08/2015 15:02

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ms sql hocam ama hyper-v üzerindeki sunucuya kurulum yapmak istediğimde uyumluluk sorunu gibi bir hata veriyor. 

Hata muhtemelen MSSQL ilgilidir.  O hatayı paylaşınız yada Ms sql kurulum docs. bakabilirsiniz.

kurulum aşamasında verdiği hata aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

cacel dediğimde aşağıdaki hata

Gönderildi : 10/08/2015 17:09

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba hata ile ilgili araştırma yaptıgımda kullanıcı yetkileriyle ilgili bir sorun olduğunu yazmışlar. Mümkünse admin yetkilerine sahip yeni bir kullanıcı oluşturup kurulumu dener misiniz.

Gönderildi : 10/08/2015 19:15

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Hata muhtemelen MSSQL ilgilidir.  O hatayı paylaşınız yada Ms sql kurulum docs. bakabilirsiniz.

kurulum aşamasında verdiği hata aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

cacel dediğimde aşağıdaki hata

merhaba kurdugunuz sqlın setup dosyasını c:/ nın ıcıne atıp kurulumu bır daha deneyın eger kurulum sırasında hata verıyorsa muhtemelen sürüm

ıle ılgılıdır kullandıgınız surumu degıstırerekte bu sorunu gıderebılırsınız

ayrıca net framework paketlerınız kurmayı deneyın ıyı calısmalar

Gönderildi : 11/08/2015 16:45

Paylaş: