Forum

esxi kullanıcı yetk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi kullanıcı yetkileri

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,053 Görüntüleme
(@ahmetceylan)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;iki sunucu üzerinde vmware esxi 5.5 ile cluster yapılmış bir sistemim var ben vcenter a root diye açılmış tüm  yetkileri olan bir kullanıcı ile giriş yapıyorum ama tüm yetkileri açık oldugundan istediğim gibi kurcalayamıyorum ayarları falan bozulur diye.bununla ilgili bir kaç sorum olacak;

1.yeni bir kullanıcı açıp ayarları değiştirmesin gibi bir yetki verip kurcalamak için ne yapmam gerekir?

2.vmware in suan ki ayarlarının yedeğini alabilirmiyim.

Teşekkürler...

Gönderildi : 23/05/2015 12:01

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;iki sunucu üzerinde vmware esxi 5.5 ile cluster yapılmış bir sistemim var ben vcenter a root diye açılmış tüm  yetkileri olan bir kullanıcı ile giriş yapıyorum ama tüm yetkileri açık oldugundan istediğim gibi kurcalayamıyorum ayarları falan bozulur diye.bununla ilgili bir kaç sorum olacak;

1.yeni bir kullanıcı açıp ayarları değiştirmesin gibi bir yetki verip kurcalamak için ne yapmam gerekir?

2.vmware in suan ki ayarlarının yedeğini alabilirmiyim.

Teşekkürler...

Merhaba,

vSphere Client ile vCenter'a bağlandıktan sonra Permissions tab'ından yeni bir user ekleyip buradan yetkilendirme yapabilirsiniz. Yedek konusunda ise, ESXi'in core yedeğini almanıza gerek yok. Zaten böyle bir yöntemde yok. vCenter yedeğini almanız yeterli olacaktır. 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 24/05/2015 15:06

Paylaş: