Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware ESXI 5.5 Sanal Makina Görüntü Sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
744 Görüntüleme
(@KemalBozdag)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

BackupExec 2014 disaster recovery ile bir sanal makinamı restore ettim. İşlem başarılı bir şekilde sonuçlandı.
Lakin şu an makina açılıyor ama görüntü alamıyorum. Makinanın açıldığını ise performance bölümündeki ram ve cpu değerlerinden yola çıkarak düşünüyorum

Bu konuda herhangi bir çözümü olan var mı acaba?

Gönderildi : 21/05/2015 20:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Safe modda başlatmayı deneyebilirsiniz. Açılışta f5 e basarak.

Gönderildi : 21/05/2015 20:54

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Power on dediğimde ekrana hiç bir şey gelmiyor. Dediğim gibi, ama makina açılıyor aslında... Lakin görüntü yok..

Gönderildi : 21/05/2015 21:34

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Power on dediğimde ekrana hiç bir şey gelmiyor. Dediğim gibi, ama makina açılıyor aslında... Lakin görüntü yok..

Merhaba,

Power on ettiğinizde BIOS ekranı geliyormu? Console'u birde vCenter makinasına RDP yaparak almayı denermsiniz sonuç aynı mı? 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/05/2015 22:07

(@GokceKARGI)
Gönderiler: 160
Estimable Member

Cihaza isim ve ip üzerinden ping atın cevap geliyormu.  Backup Döndüğünüz işletim sistemi nedir ?

Gönderildi : 21/05/2015 22:27

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bios ekranı, deneseydim gelirdi sanırım. Zira diskleri silince boot ekranı geldi. Şimdi Yeniden symantec 2014 disaster recovery diski oluşturup, yeni bir vm ile deneyeceğim. Bu arada daha önce  2012 versiyonundan bir makina dönmüştüm. Ip adresi boş geliyordu diye hatırlıyorum. Yani ping vs denedim yanıt alamadım.

Ayrıntıları paylacağım..

Merhaba,

Power on ettiğinizde BIOS ekranı geliyormu? Console'u birde vCenter makinasına RDP yaparak almayı denermsiniz sonuç aynı mı? 

Gönderildi : 21/05/2015 22:52

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Symantec 2014 disaster recovery ile yapılan restore işlemlerinde ip adresi boş geliyor diye hatırlıyorum. Pinge cevap alamamı buna bağlamıştım.

Daha önce 2012 versiyonu ile bir sunucumu geri yükleyebilmiştim. İşlemi yeni disaster cd ve vm ile yeniden deniyorum şu an.

Aytınyıları sizler ile paylaşırım..

Teşekkürler.. 

ekran görüntüsü burada: 

Cihaza isim ve ip üzerinden ping atın cevap geliyormu.  Backup Döndüğünüz işletim sistemi nedir ?

Gönderildi : 21/05/2015 22:58

(@KemalBozdag)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yapılan incelemede, Symantec BackupExec 2014 ile aldığım Full Backupların aslında full olmadığını gördük.
Geçmiş tüm joblar başarılı bir şekilde bittiği halde, bir çok dosyanın backup'ını almadığını fark ettik.
Kabaca bir hesapla yaklaşık 11000 dosyanın, alınan sözüm ona full backup'da olmadığını gördük.

Yani sorun benim backup server'da en kısa sürede temiz bir işletim sistemine migrate edeceğim..

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/05/2015 14:14

Paylaş: