Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu tavsiyesi

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@berk_yildiz)
Gönderiler: 392
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dell mi yoksa Fujitsu mu tavsiye edersiniz?

Teşekkürler 

Gönderildi : 24/04/2015 15:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Teknik destek ve geniş servis ağı kapsamında Türkiye'de Hp tavsiye ederim. İlla seçiminiz Dell veya Fujitsu olacak ise bunu tecrübe edip fikir veren olacaktır.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/04/2015 15:06

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

DELL PowerEdge serisi kullanıyoruz, destekte zaman zaman sorunlar yaşadık , yinede destek olarak kötü sayılmaz. Tavsiye ederim.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/04/2015 15:10

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

HP ciyiz 😉

Gönderildi : 24/04/2015 15:37

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Benim için IBM ve diğerleri olarak iki sınıf var.

Gönderildi : 24/04/2015 17:42

(@www-rizasahan-com)
_

IBM iyi güzel ama Türkiye'de markasının yanına birde Alparslan koymalılar. "IBM ALPARSLAN" bu kişi tek başına IBM demek zaten. Allah kendisine uzun ömürler sağlık sihat  versin. IBM cihazlardaki tüm sorunları ya bu Alparslan bey çözüyor veya tüm çalışanların ismi aynı 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/04/2015 18:53

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

IBM iyi güzel ama Türkiye'de markasının yanına birde Alparslan koymalılar. "IBM ALPARSLAN" bu kişi tek başına IBM demek zaten. Allah kendisine uzun ömürler sağlık sihat  versin. IBM cihazlardaki tüm sorunları ya bu Alparslan bey çözüyor veya tüm çalışanların ismi aynı 🙂

IBM'de çalışan bir tanıdığım var ismi alparslan değil :))

Şaka bir yana DELL ve HP ayrıca türkiyede pek duyulmamış olsa da SuperMicro sunucularıda fena değil destekleride iyi. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/04/2015 18:55

(@www-rizasahan-com)
_

Şaka bir yana DELL ve HP ayrıca türkiyede pek duyulmamış olsa da SuperMicro sunucularıda fena değil destekleride iyi. 

4 makinasını kullanıyoruz hocam. Kamera sunucularda kullanılıyor. Teklif kapsamında bu sunucuları vermişler ama Maşallah'ı var tık demedi bu güne kadar.

Gönderildi : 24/04/2015 19:00

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

4 makinasını kullanıyoruz hocam. Kamera sunucularda kullanılıyor. Teklif kapsamında bu sunucuları vermişler ama Maşallah'ı var tık demedi bu güne kadar.

Bu konuda kesinlikle katılıyorum, HP ve DELL sunucularımız var Supermicro sunucularımız ve Storage'miz var. HP tarafında disk değişiminden başka bir sorun olmadı bugune kadar , DELL tarafında motherboard değişimi , network adaptor degişimi disk degişimi , raid kart degişimi vs herşeyi yaptık. 

BIOS güncellemesinden Network Adaptorunun yandığı oldu dell sunucuda 🙂 

Ama supermicro sunucularında bugune kadar disk değişimi dahi yapılmadı. 3. senenin içerisinde sunucular ve banamısın demiyorlar. Gerçekten maşallahları var 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/04/2015 19:28

(@abdullahnalcaci)
Gönderiler: 144
Estimable Member

Bir
çoğumuz hepsinden çok sayıda görmüş kullanmışız zaten. HP'de zamanında bir
network kartı problemi yaşadım o yüzden biraz çekimser dururum ama vmware
desteklerini çok beğeniyorum. 

Dell'de benden uzak dursun geçen raid yapısını göz göre göre
sildirdi bana yetmezmiş gibi diskten de geri okuyamadı. Destek süpermiş gibi
ama içi boş.

Bütçe varsa benim ilk tercihim IBM bütçe biraz kısıtlıysa o zaman
mecburen HP

Gönderildi : 24/04/2015 20:21

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Bir
çoğumuz hepsinden çok sayıda görmüş kullanmışız zaten. HP'de zamanında bir
network kartı problemi yaşadım o yüzden biraz çekimser dururum ama vmware
desteklerini çok beğeniyorum. 

Dell'de benden uzak dursun geçen raid yapısını göz göre göre
sildirdi bana yetmezmiş gibi diskten de geri okuyamadı. Destek süpermiş gibi
ama içi boş.

Bütçe varsa benim ilk tercihim IBM bütçe biraz kısıtlıysa o zaman
mecburen HP

merhaba öncelıkle server olarak tavsıyem hp dl 380 g8 kullanmanız hp prolıant ml 380 g8 sunucu da kurabılırsınız 

kurulum konusunda sorun yasarsanız çözumpark makale gurubunda bunula ılgılı makale bulabılırsınız ıyı calısmalar 

Gönderildi : 26/04/2015 14:46

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yorumlar için teşekkürler.

İşlemci konusunda 2650 V3 (10 Core, 2,3 Ghz) ve 2660 V3 (10 Core, 2,6 Ghz) teknik özellikleri birebir aynı sadece birisi 2,3 diğeri ise 2,6 ghz ikisi arasındaki fiyat farkı 2000 $ sizde aradaki fark hissedilir mi yoksa sadece pazarlama taktiği midir?

Gönderildi : 27/04/2015 11:55

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Yorumlar için teşekkürler.

İşlemci konusunda 2650 V3 (10 Core, 2,3 Ghz) ve 2660 V3 (10 Core, 2,6 Ghz) teknik özellikleri birebir aynı sadece birisi 2,3 diğeri ise 2,6 ghz ikisi arasındaki fiyat farkı 2000 $ sizde aradaki fark hissedilir mi yoksa sadece pazarlama taktiği midir?

Merhaba,

Günümüz işlemcileri zaten çok güçlü olduüğu için bu işlemcileri zorlamanız çok mümkün gözükmüyor. Oyüzden bütcenize uygun olanı almanızda ve satış sonrasındaki destek'i iyi olan bir ürünü almanızı öneririm.

Üzerindeki donanımlar aynı olduktan sonra sunucular arasında bir performans farkı göremezsiniz. Bu durumdada satış sonrası destek önemlidir.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2015 11:59

(@berk_yildiz)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tayfun hocam, siz fujitsu yu öneriyor musunuz?

Gönderildi : 27/04/2015 12:20

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Tayfun hocam, siz fujitsu yu öneriyor musunuz?

Merhaba,

Yukarıda söylediğim gibi satıış sonrası destek önemlidir. Sunucu iyi veya kötü diyemem. Bence bunu satın alacağınız vendor ile görüşün.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2015 20:12

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar,

Bu sunucuların hepsini  kullanan birisi  olarak şunu  söyleyebilirim, IBM,HP,DELL,Fujitsu hepsi  alt yapı olarak neredeyse  aynı ürünleri kullanıyor anakart İntel tabanlı CPU intel RAM samsung,hynx,kingston hepsinde DISK seagate,hitachi,toshiba OEM'li  ürünler yani  hangisini  alırsanız alın aynı marka  model parçalara para vereceksiniz bütün vendor'ların sizi  tatmin edecek destek paketleri  mevcut,

HP'nin bu konuda  biraz  daha  önde olmasının sebebi desteğini  partner'ları ile değilde  direk kendi üzerinden yapmasından kaynaklanıyor ve bu destek paketlerini sunucular ile beraber satışını yapıyor en doğrusunu da  yapıyor bu konuda hp diğerilerinden 1 tık önde.  

Kul yapısı  her  ürün arızalana bilir bu yüzden marka takıntısı yapmanızı önermem (HP DELL IBM Fujitsu) . Aynı ürünü pahalıya almak  bence  çok mantıklı değil bu 4 markada  çok kaliteli ürünler çıkarıyor .

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 27/04/2015 21:23

Paylaş: