Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

disk2 vhd tool ile çevirim

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
362 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba server2012 r2 kurulu C ve D diskinden oluşan fiziksel makineyi C ve D olarak vhdx çevirip daha sonra bu fiziksel makinın C bölümünde işletim sistemini devam ettirek fiziksel host yapıp bunun üzerinde vhdx çevirdiğimi Vm i koşturmak istiyorum bir sorun olurmu acaba böyle bir aksiyon almamda.

Gönderildi : 21/04/2015 19:40

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Daha önce aynı işlemi 2003 ve 2008 sunucularda disk2vhd toolu ile yaptım bir sorun ile karşılaşmadım. 2012 için deneme fırsatım olmadı ancak bir sorun olacağını zannetmiyorum. Yinede siz işlemlerinizi yaparken yedeklerinizi almayı ihmal etmeyin. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/04/2015 19:47

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

ziya bey bende daha önce yaptım fakat burda benim bahsettiğim gibi fiziksel makineyi sanala çevirip aynı fiziksel makinayı host olarak kullanıp bunun üzerinde sanala çevirdiğim vm i çalıştıracağım .ip adresleri isimleri vs sorun olurmu acaba...

Gönderildi : 21/04/2015 20:10

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Host ismini değiştirmeniz gerekiyor ayrıca zaten ayni IP adresini hem fizikselde hem sanalda kullanamazsınız 2 sunucudan birisinin IP adreslerinide değiştirmeniz gerekecektir. 

Sanala çevireceğiniz sunucu üzerinde çalışan uygulamanız nedir ?

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/04/2015 20:37

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

host ismini ve ip değiştireceğim bunun dışında bir sorun olurmu acaba üzerinde sadece mail arşivleme yazılımımız mevcut.  

Gönderildi : 21/04/2015 20:53

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Sisteminizde domain yapısı bulunmuyor ise bir sorun olacağını tahmin etmiyorum. Eğer domain yapısı bulunuyorsa ve bu sunucuları domaine dahil edecekseniz sysprep ile çözebilirsiniz bu sorunuda. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/04/2015 23:08

Paylaş: