Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vcenter server a host eklerken hata alıyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@AhmetKORUMDUK)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

kolay gelsin, vcenter 5.5 ve diğer araçların hepsini- composer server, connection server ,win7 ve üzerine view agent kurdum horizon view administrator ayarlarını da yaptım ama vcenter üzerine esxi host olarak eklerken hata alıyorum

"The host is licensed with VMware vSphere 5 Hypervisor. The license edition of vCenter Server does not support VMware vSphere 5 Hypervisor."

vcenter  için de lisans anahtarını girdim esxi içinde ama olmadı neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 05/12/2014 19:27

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

kolay gelsin, vcenter 5.5 ve diğer araçların hepsini- composer server, connection server ,win7 ve üzerine view agent kurdum horizon view administrator ayarlarını da yaptım ama vcenter üzerine esxi host olarak eklerken hata alıyorum

"The host is licensed with VMware vSphere 5 Hypervisor. The license edition of vCenter Server does not support VMware vSphere 5 Hypervisor."

vcenter  için de lisans anahtarını girdim esxi içinde ama olmadı neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Merhaba,

ESXi host'larınızdan biri veya birkaçtanesi free olarak çalışıyor olabilir mi? Bunu kontrol ettiniz mi?

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 08/12/2014 12:53

(@AhmetKORUMDUK)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

hocam şu anda kurulu olan esxi daha önce kurmuştuk, bu free olayında galiba host eklenemiyormuş. bunun üzerine vmware account ile aldığın lisans anahtarını girdim ama olmadı. Şu esxi üzerinde paylaşım server ve vcenter ve diğer araçları kurulu hepsini baştan kurmam çok zor, nasıl çözebiliriz? !!!!

Gönderildi : 08/12/2014 16:34

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

hocam şu anda kurulu olan esxi daha önce kurmuştuk, bu free olayında galiba host eklenemiyormuş. bunun üzerine vmware account ile aldığın lisans anahtarını girdim ama olmadı. Şu esxi üzerinde paylaşım server ve vcenter ve diğer araçları kurulu hepsini baştan kurmam çok zor, nasıl çözebiliriz? !!!!

Ben hepsini baştan kurmaktan bahsetmiyorum ki?Yaşadığınız problem lisans problemi açık bir şekilde. Yapınızda bulunan esxi'ların birtanesi lisanssız olabilir bundan dolayı çıkabilir bu hata.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/12/2014 01:00

Paylaş: