Forum

vmxf dosyasını yeni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmxf dosyasını yeniden oluşturabilir miyiz?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

sPhere 5.5 üzerinde bulunan sanal sunuculardan bir tanesinin vmxf dosyası bozuk sanırım. çünkü içinde sadece ir kaç satır bilgi var (aşağıya yapıştırıyorum) 

bu dosyayı bir şekilde yeniden oluşturabiliyor olmalıyız diye düşünüyorum ama bulamadım. Forumda da bir bilgiye rastlayamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu arada bu dosyaya şu yüzden ihtiyacım var: Veeam ile backup aldığımda bu sunucunu backup' ını almıyor ve path hatası veriyor.

teşekkürler

<?xml version="1.0"?>

<Foundry>

<VM>

<VMId type="string">52 9e de b3 58 cc b8 b1-97 1f a4 1e af 15 f7 59</VMId>

<ClientMetaData>

<clientMetaDataAttributes/>

<HistoryEventList/></ClientMetaData>

<vmxPathName type="string">ExchangeServer.vmx</vmxPathName></VM></Foundry>

Gönderildi : 21/11/2014 14:59

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

merhaba,

sPhere 5.5 üzerinde bulunan sanal sunuculardan bir tanesinin vmxf dosyası bozuk sanırım. çünkü içinde sadece ir kaç satır bilgi var (aşağıya yapıştırıyorum) 

bu dosyayı bir şekilde yeniden oluşturabiliyor olmalıyız diye düşünüyorum ama bulamadım. Forumda da bir bilgiye rastlayamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bu arada bu dosyaya şu yüzden ihtiyacım var: Veeam ile backup aldığımda bu sunucunu backup' ını almıyor ve path hatası veriyor.

teşekkürler

<?xml version="1.0"?>

<Foundry>

<VM>

<VMId type="string">52 9e de b3 58 cc b8 b1-97 1f a4 1e af 15 f7 59</VMId>

<ClientMetaData>

<clientMetaDataAttributes/>

<HistoryEventList/></ClientMetaData>

<vmxPathName type="string">ExchangeServer.vmx</vmxPathName></VM></Foundry>

Merhaba,

Yeni bir sanal makina oluşturun ve Use existing disk seçeneği ile eski disk'leri gösterin bu makinaya. Yeni hardware oluşacağı için vmx'de tekrar oluşacaktır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/11/2014 16:50

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu durumda yeni sanal makinayı eski disklerle kullanacağım artık ve eski sanal sunucuyu silebilirim değil mi?

Gönderildi : 21/11/2014 20:06

(@tayfundeger)
VMware Guru

bu durumda yeni sanal makinayı eski disklerle kullanacağım artık ve eski sanal sunucuyu silebilirim değil mi?

Evet silebilirsiniz. Ancak şuna dikkat edin, sileceğiniz makina üzerindeki disk'leri remove edin. Eğer siz virtual machine'e üzerinde diskler var iken direk Delete from disk derseniz o virtual machine'e ait ne var ne yok silinir:) Böyle olduğunda o disk'leride kullanamazsınız. Yani sileceğiniz makina üzerinde disk mount durumda olmamasına dikkat edin.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 23/11/2014 02:13

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tayfun bey merhaba,

haftasonu bu çalışmayı belirttiğiniz şekilde yaptım. Önce diskleri mevcut VM den remove ettim. Sonra yeni bir VM oluşturup remove ettiğim diskleri bağladım. Sonrasında da VM çalıştırdım ve yeni bir VMXF dosyası oluştu.

Bu sayede de Veeam Backup ile bu sunucunun backup' ını alabiliyorum artık.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Evet silebilirsiniz. Ancak şuna dikkat edin, sileceğiniz makina üzerindeki disk'leri remove edin. Eğer siz virtual machine'e üzerinde diskler var iken direk Delete from disk derseniz o virtual machine'e ait ne var ne yok silinir:) Böyle olduğunda o disk'leride kullanamazsınız. Yani sileceğiniz makina üzerinde disk mount durumda olmamasına dikkat edin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/12/2014 13:11

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun bey merhaba,

haftasonu bu çalışmayı belirttiğiniz şekilde yaptım. Önce diskleri mevcut VM den remove ettim. Sonra yeni bir VM oluşturup remove ettiğim diskleri bağladım. Sonrasında da VM çalıştırdım ve yeni bir VMXF dosyası oluştu.

Bu sayede de Veeam Backup ile bu sunucunun backup' ını alabiliyorum artık.

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Rica ederim Ali bey.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 22/12/2014 13:14

Paylaş: