Forum

Clienti domaine bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clienti domaine bağlayamama, internete çıkamama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@ahmetpala)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

vmware 10 work prgramı ile 1 adet server 2003 kurdum. 1 adet win 7 kurdumçservera 2 ethernet açtım.1. ethernet bridge otomatik ayarlı.2. ethernet ise lan olarak tanımlattım.dhcp kurdum ve clientteki makinayıda aynı lan da tanımladım.client dhcp ye tanımladıgım şekilde ip aldı fakat nete çıkamadım ve domaine katamadım.bu konularda baya bir yeniyim yardımcı olursanız sevinirirm

2. sorum serverin 2 ethernetini ve clienti bridge moda aldıgımda domaine dahil oluyor ancak serverda kurduğum dhcp çalışmıyor.client modemden alıyor ip sini.server in ve clientin ethernet ayarlarınr bridge, nat, host only, lan bu ayarlardan hangilerine almalıyım.sorunumu yanlış anlatmış olabilirim.Şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 12/11/2014 17:04

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

domaine katamamış olma sebebiniz büyük ihtimalle dhcp üzerinde dns ayarını domain controller olarak göstermediğinizdendir. lan olarak ayarladığınız networkteki client makinanız bridge networkü görmemesi de bu ikisi arasında bir route tanımlı olmamasındandır. yani cihaz gw olarak gördüğü network dışarı hangi kanaldan çıkması gerektiğini bilmiyordur. eğer imkanınız varsa Windows server üzerindeki rras sunucusunu aktive edebilirsiniz.

Gönderildi : 12/11/2014 22:02

(@ahmetpala)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim yardımlarınız için, çözüme kavuşturduğumda döneceğim tekrar 🙂

Gönderildi : 13/11/2014 15:16

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

dcpromo komutu ıle makınanızı actıve dırectory uzerınden domaıne alabilirsiniz

wındows 2008 kurulu makınanızda dns rolunu kurup restart atın sorun düzelecektir iyi calışmalar

Gönderildi : 13/11/2014 20:26

Paylaş: