Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clienti domaine bağlayamama, internete çıkamama

ahmet pala
(@ahmetpala)
Üye

vmware 10 work prgramı ile 1 adet server 2003 kurdum. 1 adet win 7 kurdumçservera 2 ethernet açtım.1. ethernet bridge otomatik ayarlı.2. ethernet ise lan olarak tanımlattım.dhcp kurdum ve clientteki makinayıda aynı lan da tanımladım.client dhcp ye tanımladıgım şekilde ip aldı fakat nete çıkamadım ve domaine katamadım.bu konularda baya bir yeniyim yardımcı olursanız sevinirirm

2. sorum serverin 2 ethernetini ve clienti bridge moda aldıgımda domaine dahil oluyor ancak serverda kurduğum dhcp çalışmıyor.client modemden alıyor ip sini.server in ve clientin ethernet ayarlarınr bridge, nat, host only, lan bu ayarlardan hangilerine almalıyım.sorunumu yanlış anlatmış olabilirim.Şimdiden çok teşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/11/2014 16:04

Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

domaine katamamış olma sebebiniz büyük ihtimalle dhcp üzerinde dns ayarını domain controller olarak göstermediğinizdendir. lan olarak ayarladığınız networkteki client makinanız bridge networkü görmemesi de bu ikisi arasında bir route tanımlı olmamasındandır. yani cihaz gw olarak gördüğü network dışarı hangi kanaldan çıkması gerektiğini bilmiyordur. eğer imkanınız varsa Windows server üzerindeki rras sunucusunu aktive edebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2014 21:02

ahmet pala
(@ahmetpala)
Üye

çok teşekkür ederim yardımlarınız için, çözüme kavuşturduğumda döneceğim tekrar 🙂

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 13/11/2014 14:16

cem kılıç
(@cemkilic)
Üye

dcpromo komutu ıle makınanızı actıve dırectory uzerınden domaıne alabilirsiniz

wındows 2008 kurulu makınanızda dns rolunu kurup restart atın sorun düzelecektir iyi calışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/11/2014 19:26

Paylaş: