Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v den vmware

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
477 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocalarım , hyperv den olulşan bir yapıyı tamamen vmware aktarmak istiyorum, hyperv deki yapı çalışmaya devam edecek

Gönderildi : 30/10/2014 20:06

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vmware converter standalone ile hyper-v uzerindeki sanal makinaların kopyalarını vmware uzerinde oluşturabilirsiniz.

Gönderildi : 31/10/2014 01:56

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Vmware converter standalone ile hyper-v uzerindeki sanal makinaların kopyalarını vmware uzerinde oluşturabilirsiniz.

hocam denedim devamlı şu hatayı alıyorum he operation could not be completed for '192.168.1.2\ADMIN$' due to incorrect user credentials. 

Gönderildi : 31/10/2014 02:08

(@vasviuysal)
Üye

convert etmeye çalıştığınız makinanın Administrator kullanıcısı ve şifresini yanlış giriyorsunuz muhtemelen

sanal makinada server servisinin çalıştığından emin olmamız gerekli ayrıca 

Gönderildi : 31/10/2014 11:42

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

convert etmeye çalıştığınız makinanın Administrator kullanıcısı ve şifresini yanlış giriyorsunuz muhtemelen

sanal makinada server servisinin çalıştığından emin olmamız gerekli ayrıca 

hocam şimdide böyle diyor  " insufficient permissions to connect to "

Gönderildi : 31/10/2014 14:09

(@vasviuysal)
Üye

bağlanmaya çalıştığınız kullanıcının Administrators grubunda olduguna eminmiyiz acaba ?

C:\Program Files (x86)\VMware\VMware vCenter Converter Standalone

klasorunden VMware-Converter-Agent.exe yi alıp sanal makinaya kendiniz kurmayı da deneyebilirsiniz

Gönderildi : 31/10/2014 16:27

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

bağlanmaya çalıştığınız kullanıcının Administrators grubunda olduguna eminmiyiz acaba ?

C:\Program Files (x86)\VMware\VMware vCenter Converter Standalone

klasorunden VMware-Converter-Agent.exe yi alıp sanal makinaya kendiniz kurmayı da deneyebilirsiniz

hocam hepsini halettim şimdi bu uyarıyı veriyor the version of the selected microsoft hyper-v server is not supported : ) 

Gönderildi : 31/10/2014 17:34

(@vasviuysal)
Üye

hocam hyper-v makinasına degil sanal makinalarınızı aynen fiziksel bir makinayı vmware ile convert ediyor gibi kullanmanızı kastetmiştim ben

hyper-v ile hiç işiniz yok , source olarak direk olarak hyper-v uzerindeki sanal makinayı fiziksel makina gibi göstermeniz ve kullanıcı şifre bilgileri girmeniz yeterli. hyper-v uzerindeki her sanal makina için bu işlemi tekrar etmelisiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-isletim-sistemini-sanallastirmak.aspx

Gönderildi : 31/10/2014 18:11

Paylaş: