Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanal terminal kapanma sorunu

14 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,779 Görüntüleme
(@tahsinsahin)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba sanal olarak kurulmuş bir terminalim var.VMware  ile kurulmuş. Bu terminal sunucu kendini kitliyor. VMware vSphere Client bu program ile girip consoldan baktığımda açık görünüyor ama içerisine CRTL+ALT + Delete ile girmeye çalıştığımda hiç bir işlem yapmıyor. Kullanıcılar terminale bağlanamıyor, fakat makinayı reset yaptığımda kullanıcılar hemen giriş yapabiliyorlar. bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 20/10/2014 16:24

(@emrebozlak)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhaba Tahsin,

Sorun windows'a yeterli kaynak verilmemesinden veya esxi üzerinde fazla yığılma olduğundan olabilir. Ek olarak terminal sunucuda ki bir uygulamada sistemi aşağı çekebilir. Eğer monitoring çıktınız varsa paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 20/10/2014 16:34

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tabi paylaşırım ama resimleri buraya nasıl kaydedebilirim bilmiyorum.

Gönderildi : 20/10/2014 16:41

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunum halen devam ediyor, yardımcı olabilecek var mı???

Gönderildi : 22/10/2014 11:38

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

sorunum halen devam ediyor, yardımcı olabilecek var mı???

İşletim sistemi bazlı bir problem yaşayabiliyor olabilirmisiniz?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/10/2014 12:11

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tayfun bey nasıl bir problem. Makinada gündüz hiçbir sorun yok. Yalnız gece kendini sanırım kitliyor, uzak masaüstüne bağlanmıyor, VMware vSphere Client programından resetlemek zorunda kalıyorum. resetleme işlemi sonrası düzelyor.

Gönderildi : 22/10/2014 12:55

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

tayfun bey nasıl bir problem. Makinada gündüz hiçbir sorun yok. Yalnız gece kendini sanırım kitliyor, uzak masaüstüne bağlanmıyor, VMware vSphere Client programından resetlemek zorunda kalıyorum. resetleme işlemi sonrası düzelyor.

Gece çalışan backup'ınız falan varmı? Task'larda IO latency gibi hatalar görüyormusunuz? Eğer yoğun IO oluyorsa akşam bundan dolayıda hang oluyor olabilir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 22/10/2014 12:57

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tayfun bey tekrar kontrol ettim ama tasklarda herhengi bir hata yok. gece alınan bir backupta yok bu kullandığımız terminal server.

Gönderildi : 22/10/2014 13:28

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

sanal makınalarda termınal server da kıralama süresı belırtılmedıgı zaman makına kendını kılıtlıyor dıye bılıyorum 

yanlış mı biliyorum? 

Gönderildi : 22/10/2014 16:59

(@ErsanDincer)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba Tahsin, 

Birsure once virusscanner`den dolayi boyle bir sorun yasadik. Virusscanner`i kapatipda birgun test edebilirsin. Ama bu sorunun  baska bircok nedeni olabilir. O yuzden asagidaki makeleye bir goz atmani tavsiye ederim. 

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1007819

Gönderildi : 22/10/2014 20:57

(@ErhanSARISARAY)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba sanal olarak kurulmuş bir terminalim var.VMware  ile kurulmuş. Bu terminal sunucu kendini kitliyor. VMware vSphere Client bu program ile girip consoldan baktığımda açık görünüyor ama içerisine CRTL+ALT + Delete ile girmeye çalıştığımda hiç bir işlem yapmıyor. Kullanıcılar terminale bağlanamıyor, fakat makinayı reset yaptığımda kullanıcılar hemen giriş yapabiliyorlar. bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

Merhaba;

Bende DCHP 2008 serveri sanal üzerinde kullanıyorum.Gün içerinde sorun yok ama gece duruyor siyah ekranda kalıyor.Sanal makinede virüs programı da yok.Ne yapmalıyım? 

Gönderildi : 07/11/2014 14:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Loglara bakmak gerekli

Gönderildi : 11/11/2014 03:11

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Bahsettiğiniz sorun işletim sistemi kaynaklı olmalı, test etmek için yeni bir makineyi test için aynı host üezrine kurarak 1 gece test edebilirsiniz eğer oda kilitlenirse ihtimal hosta verirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/11/2014 14:23

(@tahsinsahin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

system ve aplication loglarını inceledim

system logunda akşam saat 22:10 da sunucu hata vermiş, daha sonra sabaha doğru 04:15 te tekrar log tutmaya başlamış yani  22 ile 04 arası hiç log yazmamış.

application logunda da aynı şey var. burada da 19:07 de makina en son logunu yazmış, daha sonra sabah sunucuyu ben manuel başlattığımda tekrar log tutamaya başladı.

log hataları aşağıdaki gibidir.

SYStem logu: 

The processing of Group Policy failed. Windows could not determine if the user and computer accounts are in the same forest. Ensure the user domain name matches the name of a trusted domain that resides in the same forest as the computer account. 

Application logu:

Windows detected your registry file is still in use by other applications or services. The file will be unloaded now. The applications or services that hold your registry file may not function properly afterwards.  

DETAIL - 

2 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-777676330-212761143-1232828436-6011:

Process 960 (\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-777676330-212761143-1232828436-6011

Process 960 (\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-777676330-212761143-1232828436-6011\Printers\DevModePerUser 

Gönderildi : 14/11/2014 12:56

Paylaş: