Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal Makineleri uzak lokasyona yedekleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hyper-v üzerinde çalışan 6 adet sanal makine mevcut bu makineleri uzakta bir lokasyona,dropbox gibi cloud'ta olabilir veya bir servis sağlayıcıya nas cihazda koyabiliriz yedeklemek istiyoruz.Fakat datamız çok büyük vhd dosyalarının toplam boyutu 600 gb civarında elimizde 5 gb metro ethernet hat mevcut.Çözüm önerisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/09/2014 11:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Veeam bu tür yedeklemeleri yapabiliyor diye biliyorum. Hyper-v desteği de var sanırım.

Gönderildi : 12/09/2014 12:12

(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet Mümin hocam bende veeam ürününe baktım yerleşik WAN hızlandırması isimli bir özellik mevcut üründe fakat data çok büyük olduğundan düşündürüyor beni incremantal backup işimi görür diye düşünüyorum ilk full backup'u lokasyonda alıp daha sonra cihazı uzak lokasyona koyup incremantal  yedekleme devam etmek aklıma geliyor fakat belirli periodlarda tam yedek ihtiyacı doğacaktır her full backup zamanında cihazı alıp lokasyona getirmek zahmetli olur.Metro ethernet hizmeti aldığımız sağlayıcı ile görüşüp cihazı onların lokasyonuna koyup aramızda hızlı bir bağlantı sağlanmasıda bir çözüm diye düşünüyorum tecrübesi olan arkadaşların bilgilerini rica ediyorum.

Gönderildi : 12/09/2014 13:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

veeam son alınan full yedek ile incremental alınan yedekleri birleştirerek full backup oluşturabiliyordiye biliyorum

http://helpcenter.veeam.com/backup/70/hyperv/synthetic_full_backup.html

Gönderildi : 12/09/2014 18:10

Paylaş: