Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

workstation ve vSphere arasındaki fark nedir? esx nedir?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben windows üzerinden windows os açıcam ama çok fazla açıcam 30-50-100 belki daha fazla ihtiyacıma göre değişicek belli değil yani tam olarak, sistem içerigini çok düşük tutucam hem xp hemde minimum en küçük özelliklerle ayakta tutucam, öncelikle biosdan işlemci özelliklerinden sanallaştırma virtuazı açtım, ama workstation benim işimi görürmü yoksa daha yüksek bir program mı kullanmam gerekiyor?

birde virtualbox varken arada ip çakışması oluyordu ayrıca virtualbox hata falan veriyordu sanalları çogalttıkca hiç beğenmedim, onun olmaması için ne yapmak gerekiyor? 

sistem özelliklerim;

xeon e5 işlemci

8gb ram 

windows 7 64 

Gönderildi : 21/08/2014 23:04

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Workstation işletim sistemi üzerine kurulan genellikle test ortamları için kullanilan sanallaştırma ürünüdür

Esx ise cihaza direk kurulan linux tabanli basli basina bir  sanallaştırma ürünüdür.

Farkları saymakla bitmez.

30-50-100 tane vm için söylediğin sistem özellikleri çok düşük. Bu kadar çok sanal makina ne icin ? Amaç nedir ?

Gönderildi : 22/08/2014 01:41

(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Workstation işletim sistemi üzerine kurulan genellikle test ortamları için kullanilan sanallaştırma ürünüdür

Esx ise cihaza direk kurulan linux tabanli basli basina bir  sanallaştırma ürünüdür.

Farkları saymakla bitmez.

30-50-100 tane vm için söylediğin sistem özellikleri çok düşük. Bu kadar çok sanal makina ne icin ? Amaç nedir ?

hocam 30-50-100 tane vm için özelliklerim yetmezse ram arttırabilirim işlemcim makinede 2x zaten yalnız zaten kurucağım vm lerin özellikleri çok düşük olucak tahminim vm başı 100mb falan yiyicek ram den içlerinde küçük birer program çalışıcak, amacım biraz karışık daha önceki açtıgım konularda araştırmalarda sonuc bulamadığımdan böyle bir şekilde çözücem işlemimi isterseniz özelden anlatabilirim ama kısaca multi ağ bağdaştırıcı yapamadığım için böyle birşey yapıyorum desem yanlış olmaz sanırım

Gönderildi : 22/08/2014 06:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Kuracağınız makinanın özelliklerine göre hesap tablosu indirip ne kadar kaynak gerektiğini gözlemleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/08/2014 15:59

Paylaş: