Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Host ad

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
320 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

Calışan ortamdaki bir host active directory ortamına nasıl alınır. Domaine eklenir

Gönderildi : 19/07/2014 20:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Burada kastınız hostun domaine nasıl alınacağı mıdır yoksa domaine alınırsa bir sorun oluşup oluşmayacağı mıdır?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/07/2014 01:27

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Artık sorular çok yavan gelmeye başladı, biraz zenginleştirin... Host nedir mesela hangi platform...
Ben hangi platform olursa olsun cevabı yazayım... Genekllikle iki platformdan soru geliyor. vSphere ve Hyper-v.
Esxi host ise zaten domaine alınmaz... Hyper-v ise msin kendi ürünü olduğu için domaine alınması önerilir... Eğer clusterda kullanılacak ise zaten şarttır...

Esxi dan bahsediyorsak şayet vcenter ad ile entegre edilir ancak az önce dediğim gibi hostlar domaine falan alınmaz.

Gönderildi : 20/07/2014 02:39

Paylaş: