Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vlan

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Bir esx kurdum 2 tane guestlere nic ekledim ve ip bloğu 10.10.10.x 

management yada vmotion için de ayrı port grup yapmak istiyorum ( ip adresi değişik olunca daha performans alınıyormuş ??? ) bunlarada 172.16.1.x Elle verebilirmiyim boyle bir ip blogu olmadan yapımda verirsem fiziksel tarafda bir şey yapılıyormu. Demo larda yada videolarda vlan yapıp ip adresi değişik yapıyorlar. Vmotion farklı ip olsa ve yapıda sadece burada olsa bu ip vmotion calışırmı ?

işin başındayım bu iş hangi ihtiyaca gore yapılır ve nasıl konfig yapılır .

Gönderildi : 25/06/2014 20:30

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

Network yapında Vlan var ise ayrı bir Vlan oluşturup O vlandan Ip vermek daha sağlıklıdır.

Eğer yok ise Networkte tanımlı olmayan herhangi bir IP blogundan VMkernel olarak eklediğin Networklere IPvermen yeterlidir.

Gönderildi : 25/06/2014 20:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Ozaman diyelim 172.16.0.x networkuna 2 tane hosta vmotion yapabilirim peki işin esprisi nedir beden bu yapılır onu oğrenmek istiyom aslında

Gönderildi : 25/06/2014 22:26

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

Amac networkleri ayırarak trafiği aynı networkten vermemek. Siz management networke vmotion da tanımlayabilirsiniz ve calısır da ama best practisi networkleri ayırmaktır.

Vmotion Best Practise

Ozaman diyelim 172.16.0.x networkuna 2 tane hosta vmotion yapabilirim peki işin esprisi nedir beden bu yapılır onu oğrenmek istiyom aslında

Gönderildi : 27/06/2014 02:31

Paylaş: