Forum

Sanallaştırmada pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallaştırmada problem yaşıyorum?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@hasanozgul)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öğlen 3 ten beri uğraşıyorum, bir çok makale okudum ama İngilizce seviyem iyi olmadığı ve Türkçe düzgün bir yönlendirme bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım, eğer daha önce anlatıldı ve gözümden kaçtı ise kusura bakmayın ama en az 50 site dolaştığımı abartısız söyleyebilirim.

Dell idrac 6 üzerinde vmware esxi 5.5 kurulu bir dedicated aldım, sunucu bana bakıyor ben sunucuya 🙂

vsphere client adlı yazılım ile sanırım virtual serverlar oluşturuluyor ama ne yaptıysam bağlanamadım. esxi üzerinden nasıl bir ayar yapmam gerekiyor, vcenter diye birşeyler okudum bu yazılımı ayriyetten mi kuruyoruz VPS oluşturmak için hangi adımları izlemem gerekir?

Bu arada illa esxi olmasına da gerek yok, sunucuya sitedeki hazır isolardan farklı işletim sistemleri de kurma şansım var ama sanallaştırma hakkında pek fazla bilgi sahibi değilim. çok fazla detaylandırmadan, sunucu firmaların yaptığı gibi esxi üzerinden 6 adet kullanabileceğim sanal makineyi oluşturabilmem için hangi yazılımlar gerekli ve bunu sunucuya nasıl kurabilirim sadece bu kısımları da açıklasanız yeterli benim için, uğraşa uğraşa yaparım diye düşünüyorum 🙂

Yardımınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 13/06/2014 06:13

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar,

Öğlen 3 ten beri uğraşıyorum, bir çok makale okudum ama İngilizce seviyem iyi olmadığı ve Türkçe düzgün bir yönlendirme bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım, eğer daha önce anlatıldı ve gözümden kaçtı ise kusura bakmayın ama en az 50 site dolaştığımı abartısız söyleyebilirim.

Dell idrac 6 üzerinde vmware esxi 5.5 kurulu bir dedicated aldım, sunucu bana bakıyor ben sunucuya 🙂

vsphere client adlı yazılım ile sanırım virtual serverlar oluşturuluyor ama ne yaptıysam bağlanamadım. esxi üzerinden nasıl bir ayar yapmam gerekiyor, vcenter diye birşeyler okudum bu yazılımı ayriyetten mi kuruyoruz VPS oluşturmak için hangi adımları izlemem gerekir?

Bu arada illa esxi olmasına da gerek yok, sunucuya sitedeki hazır isolardan farklı işletim sistemleri de kurma şansım var ama sanallaştırma hakkında pek fazla bilgi sahibi değilim. çok fazla detaylandırmadan, sunucu firmaların yaptığı gibi esxi üzerinden 6 adet kullanabileceğim sanal makineyi oluşturabilmem için hangi yazılımlar gerekli ve bunu sunucuya nasıl kurabilirim sadece bu kısımları da açıklasanız yeterli benim için, uğraşa uğraşa yaparım diye düşünüyorum 🙂

Yardımınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. 

Merhaba,

Sunucuya verilen IP ile vSphere Client yazılımı kullanarak ESXi'a bağlanabilrsiniz. Eğer ortamınızda başka Esxi yok ise zaten vCenter kurmanıza gerek yok.

Vermiş olduğunuz IP ve root bilgileri ile bağlanmaya çalıştığınızda nasıl bir hata alıyorsunuz?

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/06/2014 12:32

(@hasanozgul)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba, problem de oradaydı Tayfun bey ben bir türlü o verilen IP adresine ait esxi sunucuya vpshere client yazılımı ile bir türlü bağlanamadım 404 bulunamadı hatası veriyordu ama bana verilen IP aralığında bir yapılandırması yapıyordum ESXI'a, Sunucuya server 2008R2 sp1 kurdum Hyper-v ile sanallaştırma yaptım şu an için problem yok gibi, ilginiz için teşekkür ederim. Yine sorunumu Bill baba çözdü ne zaman elimi başka OS'lere atsam sonuç alamıyorum zaten bir yerlerde bocalama yaşıyorum hep 🙂
Saygılar.

Bu arada dip not, post gönderirken IE kullanıyorum ve normal olarak yazmama izin vermiyor, HTML kısmından yazıyorum bu mesajı site yetkililerine duyurulur.

Gönderildi : 13/06/2014 22:04

Paylaş: