Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VCenter 5.1 SQL Kurulum Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Test ortamına VCenter 5.1 kurmaya çalışıyorum ancak SQL kurulumu yapılırken "Error 29114 : cannot connect to db" uyarısı alıyorum; Oysaki server'de (2008 R2) SQL kurulu değil. Konuyu araştırdığımda da tatminkar yanıt bulamadım (çözüm için SQL önceden kuruluymuş gibi varsayıyor makaleler malesef). Böyle bir sorunla karşılaşan veya bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden...

Arama SonuçlarıArama Sonuçları

Gönderildi : 22/05/2014 20:24

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar;

Test ortamına VCenter 5.1 kurmaya çalışıyorum ancak SQL kurulumu yapılırken "Error 29114 : cannot connect to db" uyarısı alıyorum; Oysaki server'de (2008 R2) SQL kurulu değil. Konuyu araştırdığımda da tatminkar yanıt bulamadım (çözüm için SQL önceden kuruluymuş gibi varsayıyor makaleler malesef). Böyle bir sorunla karşılaşan veya bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden...

Arama SonuçlarıArama Sonuçları

Merhaba,

External database bir vCenter kuruyorsunuz değil mi? Eğer external bir sql kullanarak kurulum yapmaya çalışıyorsanız database üzerinde permission eksik vermiş olabilirsiniz.

Konu ile ilgili biraz daha detaylı bilgi alabilirmiyim.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/05/2014 12:28

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun Bey;

SQL'i de VCenter üzerinden VCenter kurulumu ile birlikte kurmaya çalışıyorum ama kurmuyor, server'de önceden bir SQL veya başka bir database mevcut değil, VCenter kurulurken Database ismi, parola belirleyip hataya kadar kuruluma devam ediyorum.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 23/05/2014 18:33

(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member

regional settings mutlaka inglizce olmalı...

Gönderildi : 28/05/2014 19:57

(@zekieren)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Burak Bey, sorun çözüldü. Server'i İngilizce kurmuştum ama Regional kısmını atlamışım 🙂 

Gönderildi : 29/05/2014 20:33

Paylaş: