Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] SRM vs Zerto

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
543 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Site Recovery Manager ile Zerto arasındaki nasıl bir fark vardır? Ürünler hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 09/04/2014 00:27

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Site Recovery Manager ile Zerto arasındaki nasıl bir fark vardır? Ürünler hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Merhaba,

Her iki üründe birbirine yakın. Siz nasıl bir ortamda kullanmayı düşünüyorsunuz asıl önemli olan bu. Yoksa aralarında çok uçuk bir fark yok. Ben Zerto ile ilgili bir makale yazıyorum kısa zamanda paylaşacağım oradan detaylı inceleyebilirsiniz ürünü.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 10/04/2014 17:14

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merhaba,

Her iki üründe birbirine yakın. Siz nasıl bir ortamda kullanmayı düşünüyorsunuz asıl önemli olan bu. Yoksa aralarında çok uçuk bir fark yok. Ben Zerto ile ilgili bir makale yazıyorum kısa zamanda paylaşacağım oradan detaylı inceleyebilirsiniz ürünü.

Hocam Merhabalar,

Datacenter taşınması senaryosu içerisinde bize en yararlı olacak ürünü bulmak ve alternatiflerini değerlendirmek diğer ürünlerin ise artı ve eksilerini görmek istiyoruz. SRM hakkında birkaç makale bulunsa da Zerto hakkında dökümantasyon edinmek oldukça zor. Konu hakkında deneyimi yada bilgisi olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. 

Gönderildi : 13/04/2014 02:36

(@HakanUNLU)
Gönderiler: 1
New Member

Bildiğim kadarı ile Türkiye' de resmi bir dist. yok. İncelemek isterseniz DoubleTake ürün ile ilgili detaylı yardımcı olabilirim. 

İyi günler.

Gönderildi : 28/01/2016 16:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Eski adı Hyper-V Recovery Manager, yeni adı ise Azure Site Recovery’dir. Hem Hyper-v, hem Vmware, hemde fiziksel server desteği ile çok gelişmiş bir DR ( Disaster Recovery) çözümü haline gelmiştir. Yine bir çok makalelde SRM (Site Recovery Manager) olarak adını görebiliriz.

Azure Site Recovery kullanmanın beş değişik yöntemi var. Bunlar ;

1.       Tek VMM site ile Azure arası DR

2.       İki VMM site arası DR

3.       Tek Hyper-V cluster ile Microsoft Azure arası DR

4.       SAN ile birlikte İki VMM site arası DR

5.       İki VMware cluster arası DR

SRM yaparken, SRM ile Storage Account aynı Region da tanıtmalısınız

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/02/2016 00:26

Paylaş: