Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vcenter kurulum hatası

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
710 Görüntüleme
(@sezginozguler)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

server 2012 standart üzerine vcenter 5.5 kurmaya çalışıyorum ama "this product cannot be installed on a domain controller" hatası alıyorum.AD yüklemediğimde FQDN hatası veriyor.AD yüklüyorum bu hatayı alıyorum.vcenter 5.0 server 2008 AD olan makinada kurabiliyordum ama 5.5 AD üzerine kurulmuyor.

Gönderildi : 28/03/2014 20:27

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

server 2012 standart üzerine vcenter 5.5 kurmaya çalışıyorum ama "this product cannot be installed on a domain controller" hatası alıyorum.AD yüklemediğimde FQDN hatası veriyor.AD yüklüyorum bu hatayı alıyorum.esxi 5.0 server 2008 AD olan makinada kurabiliyordum ama 5.5 AD üzerine kurulmuyor.

Merhaba,

Neden AD üzerine kurmaya çalışıyorsunuz ki?Bu önerilen bir yöntem değildir, best practices'leri incelerseniz bunu görebilirsiniz zaten.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 29/03/2014 02:56

(@sezginozguler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tayfun abi ben aslında AD üzerine kurulması gerektiğini düşündüğüm için bu şekilde bir yol izledim.Sanırım vcenter 5.1'de böyle bir kereksinim vardı.Peki AD olmadan kurmaya çalıştığımda hangi adımları ve rolleri kurmam gerekir kurulum öncesi.teşekkürler.

Gönderildi : 31/03/2014 17:38

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

tayfun abi ben aslında AD üzerine kurulması gerektiğini düşündüğüm için bu şekilde bir yol izledim.Sanırım vcenter 5.1'de böyle bir kereksinim vardı.Peki AD olmadan kurmaya çalıştığımda hangi adımları ve rolleri kurmam gerekir kurulum öncesi.teşekkürler.

Merhaba,

Ortamınızda Active Directory var ise, vcenter makinanızı sadece domain'e member etmeniz yeterli olacaktır. Bunun haricinde klasik vCenter kurulumu yapabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 31/03/2014 17:41

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

server 2012 standart üzerine vcenter 5.5 kurmaya çalışıyorum ama "this product cannot be installed on a domain controller" hatası alıyorum.AD yüklemediğimde FQDN hatası veriyor.AD yüklüyorum bu hatayı alıyorum.esxi 5.0 server 2008 AD olan makinada kurabiliyordum ama 5.5 AD üzerine kurulmuyor.

Merhaba,

Bununla ilgili makaleler mevcut forumumuzda.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/02/09/windows-server-2012-r2-uzerinde-vmware-5-5-0-vcenter-server-kurulumu-bolum-1.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/02/16/windows-server-2012-uzerinde-vmware-5-5-0-vcenter-server-kurulumu-bolum-2.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/02/23/windows-server-2012-uzerine-vmware-5-5-0-vcenter-server-kurulumu-bolum-3.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/03/02/windows-server-2012-uzerinde-vmware-5-5-0-vcenter-server-kurulumu-bolum-4.aspx 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2014 14:28

(@sezginozguler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

söylediğiniz gibi vcenter kurulumu yaptın web client vcenter'a bağlanıp 2.linkteki adımları uygulasamda sorun yaşıyorum kullanıcı ekleyemiyorum.benim çözemediğim şey server 2012'yi domaine member yapmam gerekiyormu workgroup'da çalışmazmı ? domaine member olursa ozaman Farklı bir servera AD kurmam gerekecek buda 2 tane sunucuyu vcentera ayırmam anlamına geliyor.çünkü ortamda AD yok.

Gönderildi : 02/04/2014 20:58

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Sezgin bey,

Sunucu domain'e almanız şart değil workgroup makinasınada kurabilirsiniz.VMware'in kurulum dökümanlarına bakarak kurulum için gereklilikleri inceleyip çalışmanızı yapabilirsiniz.

http://pubs.vmware.com/vsphere-50/index.jsp?topic=%2Fcom.vmware.vsa.doc_10%2FGUID-27941D03-AFB8-4214-B926-70FDF2D454E8.html

Saygılarımla.  

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/04/2014 03:05

(@TayfunCicek)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Sezgin bey,

Sunucu domain'e almanız şart değil workgroup makinasınada kurabilirsiniz.VMware'in kurulum dökümanlarına bakarak kurulum için gereklilikleri inceleyip çalışmanızı yapabilirsiniz.

http://pubs.vmware.com/vsphere-50/index.jsp?topic=%2Fcom.vmware.vsa.doc_10%2FGUID-27941D03-AFB8-4214-B926-70FDF2D454E8.html

Saygılarımla.  

Recep Bey Merhabalar,
Ben Ev Ortamında Lab Olarak VCenter 5.5 Kurmak İstiyorum Ancak Arkadaşında İlk Başta Açtığı SorunGibi Bende bir sorun yasıyorum.
Şimdi gerçekleri ortaya dökersek.
Elimdekiler.
2X2 : 4096 MB Ram
X2 Dualcore Processor TM +4400 2.31 ghz
64 Bit İşletim Sistemine Sahip.
BİR ADET TOWER TİPİ KASAM VAR.
VE BEN MALESEF BU KASAYA BİR TÜRLÜ VCENTER 5.5 KURAMIYORUM.
1. SORUNUM:
Elimde bir internet ağım yok.
2.SORUN
Elimde 1 Adet Domainim yok.
3.: SORUN
Ben localhost olarak bir domaini yapmak istiyorum evimde kullanıcam sanal makşineleride kendıme kullanıcam.
Simple install kurulumunu 5.5 ile yapıyorum sorunsuz olarak kurulum ekranı geliyor.
ama sign.on kurarken domain hatası veriyor.
FQDN Hatası veriyor. Sonra web client inventor servis felan bunları kuruyor.
birkaç hata veriyor ona rağmen kurabiliyorum sonuna geliyorum.
ancak
web cliente girmiyor. bağlantı hiç yok olarak görünüyor.

4: Sorun: Aynı Ağda bulunan başjka pc ilede web cliente giremiyorum
5: Sorun Vsphere client ilede bağlantı sağlayamıyorum.
ALLAH RIZASI İÇİN Bana şunu kurmama yardımcı olurmusunuz allah rızası için.
Çıldırıcagım ya 🙁
Arkadaşlar lütfen artık bi destek olun bilgilerinizle hareket ediyorum. ama hiç yardımcı olmuyorsunuz msj atıyorum cvp gelimiyor. gelsede acayip acayip cvplar geliyor.
Artık bi destek olun yaw.

Gönderildi : 17/11/2014 18:27

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Vcenterı lab ortamına mı kuruyorsunuz

Gönderildi : 18/11/2014 00:59

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Sezgin bey,

Saygılarımla.  

Recep Bey Merhabalar,
Ben Ev Ortamında Lab Olarak VCenter 5.5 Kurmak İstiyorum Ancak Arkadaşında İlk Başta Açtığı SorunGibi Bende bir sorun yasıyorum.
Şimdi gerçekleri ortaya dökersek.
Elimdekiler.
2X2 : 4096 MB Ram
X2 Dualcore Processor TM +4400 2.31 ghz
64 Bit İşletim Sistemine Sahip.
BİR ADET TOWER TİPİ KASAM VAR.
VE BEN MALESEF BU KASAYA BİR TÜRLÜ VCENTER 5.5 KURAMIYORUM.
1. SORUNUM:
Elimde bir internet ağım yok.
2.SORUN
Elimde 1 Adet Domainim yok.
3.: SORUN
Ben localhost olarak bir domaini yapmak istiyorum evimde kullanıcam sanal makşineleride kendıme kullanıcam.
Simple install kurulumunu 5.5 ile yapıyorum sorunsuz olarak kurulum ekranı geliyor.
ama sign.on kurarken domain hatası veriyor.
FQDN Hatası veriyor. Sonra web client inventor servis felan bunları kuruyor.
birkaç hata veriyor ona rağmen kurabiliyorum sonuna geliyorum.
ancak
web cliente girmiyor. bağlantı hiç yok olarak görünüyor.

4: Sorun: Aynı Ağda bulunan başjka pc ilede web cliente giremiyorum
5: Sorun Vsphere client ilede bağlantı sağlayamıyorum.
ALLAH RIZASI İÇİN Bana şunu kurmama yardımcı olurmusunuz allah rızası için.
Çıldırıcagım ya 🙁
Arkadaşlar lütfen artık bi destek olun bilgilerinizle hareket ediyorum. ama hiç yardımcı olmuyorsunuz msj atıyorum cvp gelimiyor. gelsede acayip acayip cvplar geliyor.
Artık bi destek olun yaw.

Tayfun bey merhaba,

Çıldırmanıza gerek yok, sadece sabırlı olun yeter.

Biz buradan sizlerin ortamlarını üç aşağı beş yukarı tahmin edip önerilerimizi sunucuyoruz ama bazen öyle sorunlar oluyorki burada bir kişi bişi sormuş 20 tane öneri yapılmış çözüm yok, en son kullanıcı diyorki benim sorunumu çözdüm sistemim datacenterda çalışıyordu oradaki yetkilelere söyledim port açtılar sorun çözüldü. Şimdi bu arkadaşa ne demeli? En başta bildirmesi gerekeni en sonda söylemi burada arkadaşlarımızın zamanını çalmış vs.

Demişsinizki sing. on. hata verdi geçtim diğerlerini kurdum, öncelikle bizlerin paylaştığı hiç makalede bir noktada hata aldıysanız önemli değil geçin diğerlerini kurun demiyoruz dememeye çalışıyoruz.

Bir ürünkurulumunda bir yerde bir hata alıyorsanız o hatanın neden alındığını bilmez ve çözüm için çalışmazsanız, sonrasında kurduğunuz sistemin çalışmaması çok normal.  

Tavsiyem kurulum yapmaya çalıştığınız ürünün kurulum makalesini bulup bu makade anlatılanları harfiyen yerine getirerek kurulum işlemlerini yapmaya çalışınız, hata aldığınız noktada da durarak sorunun çözümünü araştırıp aldığınız hatayı çözdükten sonar kurulum işlemlerine devam ediniz. Size ancak bu şekilde yardımcı olabilirim bu aşamada.  

Saygılarımla.     

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/11/2014 02:54

Paylaş: