Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esx 5.1 update Remediate Error Hk.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Esx 5.1 host'umu update edeceğim. Stage ile ilgili patchleri download ettim , remediate ile install etmeye çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Daha önce defalarca yaptım bu işlemi fakat ilk kez böyle bir hata aldım. Çözüm için yardımlarınızı rica ederim.

"error code:15. The package manager transaction is not successful. Check the Update Manager log files and esxupdate log files for more details"

Teşekkürler 

.

Gönderildi : 10/03/2014 18:36

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Update Manager loglarını kontrol ettiniz mi ?  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2014 21:05

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Logları kontrol etmenizde fayda var.Eğer uğraşmak istemiyorsanız cd ile upgrade edin bence. 

Gönderildi : 10/03/2014 21:12

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba ,

Esx 5.1 host'umu update edeceğim. Stage ile ilgili patchleri download ettim , remediate ile install etmeye çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Daha önce defalarca yaptım bu işlemi fakat ilk kez böyle bir hata aldım. Çözüm için yardımlarınızı rica ederim.

"error code:15. The package manager transaction is not successful. Check the Update Manager log files and esxupdate log files for more details"

Teşekkürler 

.

Merhaba,

Host'un management agent'ini restart ettikden sonra update manager'i tekrar çalıştırmayı denermisiniz. Eğer bu işe yaramaz ise update manager'i kaldırıp tekrar kurmanız sorunu düzelticektir. 

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 11/03/2014 11:50

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sercan Bey ve Mustafa Bey , loglara çok fazla bakma imkanım olmadı. Sercan Bey , cd ile upgrade seçeneğini biraz erteliyorum 🙂  Tayfun bey , dediğiniz şekilde deneyeceğim , işlem sonucu paylaşacağım.

İlgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 11/03/2014 17:40

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Haftasonu yapmış olduğum çalışma neticesinde , management servisleri restart edip denedim , hata verdi. Host'u restart ettim ve açıldığında tekrar denedim , update'i başarılı bir şekilde yaptı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla ,

Gönderildi : 17/03/2014 16:44

(@tayfundeger)
VMware Guru

Merhabalar ,

Haftasonu yapmış olduğum çalışma neticesinde , management servisleri restart edip denedim , hata verdi. Host'u restart ettim ve açıldığında tekrar denedim , update'i başarılı bir şekilde yaptı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla ,

Klasik update manager çözümü:) Düzeldiğine sevindim.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 17/03/2014 16:47

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen Tayfun Bey 🙂 Teşekkürler yardımlarınız için. Aslında başka bir konu başlığı ile açmam gerekebilir belki ama sormak istiyorum. Vcenter ve esx sunucularımı upgrade etmek istiyorum. İzleyeceğim yolu şu şekilde belirledim ; Öncelikle Vcenter'a , sonrasında esx sunucularının upgrade işlemlerini yaparım diye. Bu doğru bir yöntem midir ? Bu konuda tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim ?

Gönderildi : 17/03/2014 16:53

(@tayfundeger)
VMware Guru

Aynen Tayfun Bey 🙂 Teşekkürler yardımlarınız için. Aslında başka bir konu başlığı ile açmam gerekebilir belki ama sormak istiyorum. Vcenter ve esx sunucularımı upgrade etmek istiyorum. İzleyeceğim yolu şu şekilde belirledim ; Öncelikle Vcenter'a , sonrasında esx sunucularının upgrade işlemlerini yaparım diye. Bu doğru bir yöntem midir ? Bu konuda tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim ?

Merhaba,

Evet doğru bir yöntem. Eğer ilk başta ESXi sunucularınızı upgrade ederseniz vCenter bunu yönetemez. İlk başta vCenter'i upgrade edip sonrasında ESXi sunucuları upgrade etmek doğru bir yöntem.

İyi çalışmlalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 17/03/2014 16:57

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bana upgrade yolları gözüktü , teşekkürler tekrar 🙂

İyi Çalışmalar.