Forum

ESX Network Erişim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESX Network Erişim sıkıntısı hakkında.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@KemalTurkoglu)
Gönderiler: 170
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Vcenter üzerinde distributed switchler üzerinde birkaç değişiklik yaptım suan esx hosta ulaşamıyorum.

ping daha atılmıyor. 

çözüm olarak esx üzerindeki  Troubleshooting Optiondan / Restart management agents i denerken gözüme

Collect Extra Troubleshooting information diye seçenek çarptı gözüme bu tam olarak nedir ?  

Vcenter üzerinde distributed switchler üzerinde yapılan değişiklik esxler üzerindemi tutuluyor ? 

2. birşey  Esx üzerinde configure management network menusune girdiğiniz zaman en üstte bulunan Network Adapters ve VLAN seçenekleri aktif değil. bunun sebebi nedir ? 

Gönderildi : 03/03/2014 00:13

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Arkadaşlar Vcenter üzerinde distributed switchler üzerinde birkaç değişiklik yaptım suan esx hosta ulaşamıyorum.

ping daha atılmıyor. 

çözüm olarak esx üzerindeki  Troubleshooting Optiondan / Restart management agents i denerken gözüme

Collect Extra Troubleshooting information diye seçenek çarptı gözüme bu tam olarak nedir ?  

Vcenter üzerinde distributed switchler üzerinde yapılan değişiklik esxler üzerindemi tutuluyor ? 

2. birşey  Esx üzerinde configure management network menusune girdiğiniz zaman en üstte bulunan Network Adapters ve VLAN seçenekleri aktif değil. bunun sebebi nedir ? 

Merhaba,

ESXi versiyonunuz nedir?

Management network'e vLAN tanımlamadıysanız normal orada VLAN'ın gözükmemesi?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 03/03/2014 03:29

(@KemalTurkoglu)
Gönderiler: 170
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Hocam Selam..

Esx 5.5..fakat normalde Vlan ve network adaptors kısmı aktif olması gerekmezmi ? yani bu olayın dogrudan VDS ile alaksı var mı ? 

yani aktif değil derken select olmuyor cursorda üzerine dahi gelipte istediğiniz network kartını disabele yada enable yapamıyorsunuz.. 

Gönderildi : 03/03/2014 03:51

Paylaş: