Forum

Vmware Summary Kısm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Summary Kısmında DNS ve Ip Adresi gözükmüyor.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
578 Görüntüleme
(@tolgaanit)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Merhaba,

sunucunun vmware tools unu kaldırıp tekrar yüklermisiniz. bu işlem sırasında vmxnet3 kullanıyorsanız network ayarlarınız gidebilir dikkat edin. 

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/01/2014 19:32

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tolga Bey,

Denedim fakat sorun çözülmedi. 

Gönderildi : 21/01/2014 15:23

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Tolga Bey,

Denedim fakat sorun çözülmedi. 

Merhaba,

Konu ile ilgili screenshot gönderirmisiniz?Ayrıca sanal makina yaratırken Guest Operating System'i doğru seçtiğinize eminmisiniz?

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/01/2014 15:32

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey,

Wsus sunucusunda'da aynı hatayı alıyorm. Dhcp Server'da dün akşam System32\drivers\etc dosyasına domain ve ip isimlerini yazdım. Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı.

Aşağıda  Linkteki hata Wsus ile ilgili şu an bu sunucuda etc dosyasına domain name ve ip adreslerini yazmadım.

Vmware Eror

Gönderildi : 21/01/2014 16:31

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun Bey,

Wsus sunucusunda'da aynı hatayı alıyorm. Dhcp Server'da dün akşam System32\drivers\etc dosyasına domain ve ip isimlerini yazdım. Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı.

Aşağıda  Linkteki hata Wsus ile ilgili şu an bu sunucuda etc dosyasına domain name ve ip adreslerini yazmadım.

Vmware Eror

Merhaba,

VMware Tools Not Running olarak gözüküyor. Yani şuanda sizin virtual machine'iniz esxi host ile konuşamıyor. Vmware tools'u kaldırıp tekrar fresh kurulum yapın lütfen.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 21/01/2014 16:33

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey,

Vmware Tools en az 3-4 kez kaldırıp kurdum çözüm olmadı.Bu deneğim ilk çözüm yollarından birisi idi sonra  aşağıdaki linkteki çözüm yolunu denedim yine problem çözülmedi. Virüs program yüklü değil. Windows Firewall kapalı. Windows updateler yüklü.Sunucunun Firemware updateleri yüklü.

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman","serif";}

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1013371  

Ne zaman ilgili Guest üzerinde sağ klik yapıp Open console dersem ilgili sunucunun ip adresi ve Computer name ismi gözüküyor.  Suncuları farklı Fiziksel İnterface'lerede çektim yine sonuç değişmeti.  Eğer Dhcp server bugün ve yarın herhangi bir hata vermezse Wsus sunucusunda'da drivers\etc Host dosyasının içerisine Domain name ve ip adreslerini yazacağım.

Yardımlarını için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 21/01/2014 17:49

(@tayfundeger)
VMware Guru

Tayfun Bey,

Vmware Tools en az 3-4 kez kaldırıp kurdum çözüm olmadı.Bu deneğim ilk çözüm yollarından birisi idi sonra  aşağıdaki linkteki çözüm yolunu denedim yine problem çözülmedi. Virüs program yüklü değil. Windows Firewall kapalı. Windows updateler yüklü.Sunucunun Firemware updateleri yüklü.

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman","serif";}

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1013371  

Ne zaman ilgili Guest üzerinde sağ klik yapıp Open console dersem ilgili sunucunun ip adresi ve Computer name ismi gözüküyor.  Suncuları farklı Fiziksel İnterface'lerede çektim yine sonuç değişmeti.  Eğer Dhcp server bugün ve yarın herhangi bir hata vermezse Wsus sunucusunda'da drivers\etc Host dosyasının içerisine Domain name ve ip adreslerini yazacağım.

Yardımlarını için teşekkür ederim. 

Merhaba,

Normalde böyle birşey yaşanmaması gerekiyor. Mutlaka başka birşey vardır ancak buradan tanıyı koyabilmek zor.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 22/01/2014 01:16

Paylaş: