Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

xeon serverimde workstation da 3d kullanamıyorum (No 3D Support is Available from the Host)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

''No 3D support is available from the host.''
''The 3D features of the virtual machine will be disabled.''

arkadaşlar xeon sunucuma sanal vmware workstation ile 3d kullanamıyorum girişte bu hatayı veriyor ve girincede çalışmıyor directx 3d

Gönderildi : 06/12/2013 10:48

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

arkadaşlar xeon sunucuma sanal vmware workstation ile 3d kullanamıyorum girişte bu hatayı veriyor ve girincede çalışmıyor directx 3d

Merhaba,

Hangi işletim sistemini kurduğunuzda bu sorun ile karşılaşıyorsunuz? vmx file editlemeniz gerekebilir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/12/2013 13:39

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hangi işletim sistemini kurduğunuzda bu sorun ile karşılaşıyorsunuz? vmx file editlemeniz gerekebilir.

os fark etmez biriyle 3d kullansam yeter, workstation, player, virtualbox, vsphere bir çok şey demedim workstationda başlatır başlatmaz 3d disabled oldu hatası veriyor sağ alt köşede ama diğerlerinde hata vermiyor gene çalışmıyor

bu arada ana makinem w7 x64

workstation ve playerde vmx editleyerek denedim ama birşey fark etmedi bir şekilde ana pc de veya sanalda 3d açıp kullanmam gerekiyor 

Gönderildi : 06/12/2013 19:15

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

buraya bir not düşeyim ilerde başkasına lazım olabilir makine ne olursa olsun grafik kartında 3d özelligi olmazsa sanal kurarak sanal 3d falan göstermek mümkün değil sanırım en azından ben çok uğraşıp beceremedim, kolay gelsin

Gönderildi : 18/08/2014 04:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

workstation üzerindeki Settings>Hardware> display>3D Graphic>Accelerate 3D Graphics işaretleyip açmayı denermisiniz 

Gönderildi : 18/08/2014 06:02

Paylaş: