Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wmware sanal makina start problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,602 Görüntüleme
(@metinduman)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sanal makineyi çalıştırmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.
vmdk dosyasını başka bir makina oluturup disk olarak eklemeye çalıştığımda, vmdk dosyasını göremiyorum.
vmx dosyasınıda add inventory dediğim zaman aynı hatayı alıyorum. 
Makineyi nasıl çalıştırabilirim veya vmdk dosyasının içindeki datayı nasıl alabilirim ? 

Herkese iyi çalışmalar... 

Cannot open the disk '/vmfs/volumes/5032dd4e-4ae325ca-5909-ac162d73e5a0/PUSULA-DB/PUSULA-DB.vmdk' or one of the snapshot disks it depends on. 
The file specified is not a virtual disk
Cannot open the disk '/vmfs/volumes/5032dd4e-4ae325ca-5909-ac162d73e5a0/PUSULA-DB/PUSULA-DB_1.vmdk' or one of the snapshot disks it depends on. 

Gönderildi : 08/10/2013 01:37

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhabalar,

Sanal makineyi çalıştırmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.
vmdk dosyasını başka bir makina oluturup disk olarak eklemeye çalıştığımda, vmdk dosyasını göremiyorum.
vmx dosyasınıda add inventory dediğim zaman aynı hatayı alıyorum. 
Makineyi nasıl çalıştırabilirim veya vmdk dosyasının içindeki datayı nasıl alabilirim ? 

Herkese iyi çalışmalar... 

Cannot open the disk '/vmfs/volumes/5032dd4e-4ae325ca-5909-ac162d73e5a0/PUSULA-DB/PUSULA-DB.vmdk' or one of the snapshot disks it depends on. 
Cannot open the disk '/vmfs/volumes/5032dd4e-4ae325ca-5909-ac162d73e5a0/PUSULA-DB/PUSULA-DB_1.vmdk' or one of the snapshot disks it depends on. 

Merhaba,

Snapshot'ı olan bir makina üzerinde işlem yapmışsınız.Disk'leri başka bir yere bağlamayı deneyin sırasıyla. Eğer olmaz ise snapshot chain yapısı bozulmuş olma ihtimali var.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 08/10/2013 12:16

(@metinduman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

HOST MAKİNAMIZI SABAH KOMPLE RESTART ETTİK ŞU AN DÜN GECE OLUŞTURDUĞUM TEST MAKİNASI HARİC HİÇ BİR HOSTA ERİŞEMİYORUM VE BÜTÜN MAKİNALARDA ŞU HATAYI ALIYORUM

Cannot open the disk 'UCZ-TEMPSRV.vmdk' or one of the snapshot disks it depends on. 

The system cannot find the file specified

VMware ESX cannot find the virtual disk "UCZ-TEMPSRV.vmdk". Verify the path is valid and try again

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1002511

YUKARIDAKİ LİNK SANIRIM İŞİMİ ÇÖZÜCEK FAKAT BEN SSH İLE O ALANA BAĞLANMA KISMINI BULAMADIM.

AYRICA DİSKLERİ BAŞKA BİR YERE BAĞLAMA DERKEN TAM OLARAK ANLAYAMADIK.İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..  

Gönderildi : 08/10/2013 13:58

(@metinduman)
Trusted Member
Konu başlatıcı

http://cihanozdmr.blogspot.com/2012/12/bozuk-veya-kayp-vmdk-dosyasnn-tekrar.html

Problemi yukarıdaki doküman sayesinde çözdük ve sistemi ayağa kaldırdık. İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 09/10/2013 10:57

Paylaş: