Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VmWare firewall kurulumu [YARDIM]

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@UgurCALISKAN)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Ben 11.Sınıf Bilişim Teknolojileri öğrencisiyim.Okulda bize VmWare programını göstericeklermiş, bende merak ettim eve kurdum bu programı, araştırdım.İçine Microsoft Server 2008'imi kurdum, Win7'mi kurdum,Ubuntu'mu kurdum.Pcleri domaine felan aldım.  Şimdide Firewall kurmak istiyorum ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum.Mesela Domaindeki pclerin Facebook'a girmesini istmiyorum nasıl yapıcam.

Yardım edebilir misiniz? Teşekkürler 🙂

Gönderildi : 23/09/2013 21:34

(@FarukDerdinne)
Gönderiler: 14
Eminent Member

evde  kurduysanız direk modemden filtre kısmına girip facebook yazıp kaydetmeniz   yeterli modemden kapalı olunca  girilemez facebbok sitesine 

Gönderildi : 23/09/2013 21:47

(@UgurCALISKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

evde  kurduysanız direk modemden filtre kısmına girip facebook yazıp kaydetmeniz   yeterli modemden kapalı olunca  girilemez facebbok sitesine 

Evet evimde kurdum ama daha profesyonel bir şekilde serverden felan engellemek istiyorum o konuda bir bilginiz varmı? Datacenter kullanıyorum işletim sistemi olarak 

Gönderildi : 23/09/2013 22:05

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

pfsense
monowall
smoothwall gibi opensource uygulamalardan yaralanabilirsiniz. 

Gönderildi : 23/09/2013 22:56

(@UgurCALISKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

pfsense
monowall
smoothwall gibi opensource uygulamalardan yaralanabilirsiniz. 

Peki bunları serverin içinemi kuruyorum yoksa ayrı bir firewall pc kurupmu kurucam. İlk kez kurucamda firewall acemiyim 🙂 

Gönderildi : 23/09/2013 23:03

(@muratgok)
Reputable Member

FreeBSD tabanlı oldukları için ayrı bir makina yada sanala kurabilirsiniz.

Kurulumdan sonra web arayüzü ile isteğiniz kuralları tanımlayabilirsiniz. Pfsense kurulum için aşağıdaki kaynak tan faydalanabilirisniz. Ahmet Hocamız gayet güzel anlatmış  

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx 

Kolay Gelsin

Gönderildi : 23/09/2013 23:34

(@UgurCALISKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

FreeBSD tabanlı oldukları için ayrı bir makina yada sanala kurabilirsiniz.

Kurulumdan sonra web arayüzü ile isteğiniz kuralları tanımlayabilirsiniz. Pfsense kurulum için aşağıdaki kaynak tan faydalanabilirisniz. Ahmet Hocamız gayet güzel anlatmış  

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx 

Kolay Gelsin

İlginiz için teşekkür ederim 🙂 

Gönderildi : 23/09/2013 23:42

(@muratgok)
Reputable Member

rica ederiz. her zaman ...

Gönderildi : 24/09/2013 00:28

Paylaş: