Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Backup 7 Exchange 2010 DAG Backup Hk.

22 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
698 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Veeam Backup 7 sürümünü yeni kullanmaya başladım. İlk görüşlerim iyi sürelerde backup ve restore işlemleri yaptığı yönünde. Fakat bir konuda yardımlarınızı istiyorrum. Yapı içerisinde Exc 2010 Sp3 kurulu 2 Adet MBSERVER ve Dag yapısı kurulu. Exchange backuplarını nasıl alabilirim, database bazlı , yani dag yapısının backup'ını nasıl alabilirim ?

Saygılarımla , 

Gönderildi : 12/09/2013 18:40

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

pasif node'un yedeğini almanız yeterli aslında. bu yedek sonrası Exchange sunucuyu restart etmeniz gerekecektir. Dag yapısı snapshot ve vmotion desteklemiyordu diye hatırlıyorum...

Gönderildi : 15/09/2013 03:08

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba ,

Veeam Backup 7 sürümünü yeni kullanmaya başladım. İlk görüşlerim iyi sürelerde backup ve restore işlemleri yaptığı yönünde. Fakat bir konuda yardımlarınızı istiyorrum. Yapı içerisinde Exc 2010 Sp3 kurulu 2 Adet MBSERVER ve Dag yapısı kurulu. Exchange backuplarını nasıl alabilirim, database bazlı , yani dag yapısının backup'ını nasıl alabilirim ?

Saygılarımla , 

Merhaba,

Sunucuların backuplarını almanız sizin için yeterli olmuyor mu ? Sunucular ayakta olduğu sürece DAG yapınızda çalışıyor demektir. Bunların haricinde mi bir backup almak istiyorsunuz ? İstiyorsanız tam olarak isteğiniz nedir ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2013 19:54

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İstediğim tam olarak şudur ki ; Symantec ya da X bir backup ürününde olduğu gibi sadece exchange databaselerini ( edb dosyalarını ) alabilmek , veeaam bunu sağlıyor mu ?

Gönderildi : 16/09/2013 11:41

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhabalar , öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İstediğim tam olarak şudur ki ; Symantec ya da X bir backup ürününde olduğu gibi sadece exchange databaselerini ( edb dosyalarını ) alabilmek , veeaam bunu sağlıyor mu ?

Merhaba,

Hayır, veeam ile sanal makinenin sadece tümünün yedeğini alabilirsiniz. 

Gönderildi : 16/09/2013 12:20

(@mustafatasci)
Üye

Amaç sadece file bazlı yedek almaksa, Veeam Backup File Copy özelliğini kullanabilirsiniz, Exchange aktif iken bu kopyalamaya izin verir mi ? Daha önce tecrübe etmedim,

İyi çalışmalar. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2013 12:33

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ederim 🙂 Bir sorum daha olucak ; bir backup job create ettim fakat schedule settingslerini yapmama ragmen job otomaktik başlamıyor , neden olabilir ? ( ıncremantel olarak haftanın yedi günü ve saat ayarı ile beraber everyday seçenekleri işaretli ) manuel olarak başlattığım da backup alabiliyorum , herhangi bir hata vermiyor.

Gönderildi : 16/09/2013 13:24

(@mustafatasci)
Üye

Yardımlarınız için teşekkür ederim 🙂 Bir sorum daha olucak ; bir backup job create ettim fakat schedule settingslerini yapmama ragmen job otomaktik başlamıyor , neden olabilir ? ( ıncremantel olarak haftanın yedi günü ve saat ayarı ile beraber everyday seçenekleri işaretli ) manuel olarak başlattığım da backup alabiliyorum , herhangi bir hata vermiyor.

Rica ederiz,

History sekmesinde, alınan ve hata veren backuplar vardır, orayı kontrol eder misiniz ? Orada herhangi bir bilgi var mı ? 

Gönderildi : 16/09/2013 13:34

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

History sekmesinde sadece alınan backupları gösteriyor , hepsini manuel olarak başlattığım için hata yok. Sorun şu ki ; job hiç başlamıyor

Gönderildi : 16/09/2013 13:47

(@mustafatasci)
Üye

Veeam Backup 7 kullanıyorsunuz değil mi ?

Gönderildi : 16/09/2013 13:49

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynen

Gönderildi : 16/09/2013 13:56

(@mustafatasci)
Üye

Schedule ekranını bizimle paylaşır mısınız ?

deneme için yeni bir job yazıp bakaar mısınız onda da aynı sorun var mı? 

Gönderildi : 16/09/2013 13:59

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka job'da da aynısını yapıyor .

Gönderildi : 16/09/2013 14:04

(@mustafatasci)
Üye

Job edit ettiğinizde ki schedule ekranını görebilir miyiz?

Gönderildi : 16/09/2013 14:07

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İkinci resimde paylaştığım dışında sadece Storage>Compression Dedupe-Friendlly seçeneği işaretli , onun dışında bütün settingsler default durumda.

Gönderildi : 16/09/2013 14:13

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

İkinci resimde paylaştığım dışında sadece Storage>Compression Dedupe-Friendlly seçeneği işaretli , onun dışında bütün settingsler default durumda.

6.5 ya da daha önceki bir sürümü kullanıyor olsanız genelde patch ile çözüldüğü gözüküyor ama 7 için patch ya da fix henüz yok.Bence Veeam'in kurulu olduğu sunucunun tüm update'lerini yapıp jobu tekrar oluşturup deneyin. 

Gönderildi : 16/09/2013 15:14

(@mustafatasci)
Üye

Uzunca süredir 6.1 kullanıyorum. Böyle bir sorun hiç olmadı muhtemelen 7 ile alakalı bir durumdur. Test için kuracağım eğer sorunu çözememiş olursanız size tekrar buradan bilgi vereceğim kontrol ettikten sonra.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 16/09/2013 15:28

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Direkt 7'de kurdum, 6.5'den upgrade'de ettim ama böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım.

Gönderildi : 16/09/2013 15:37

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şu an windows updateleri yapıyorum , testini yapıp sonucu paylaşacağım. tekrar teşekkürler çözümpark ailesi 🙂

Gönderildi : 16/09/2013 17:09

Sayfa 1 / 2
Paylaş: