Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ESXi 5.1 üzerine sanal sunucu yükleme süresi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ESXi 5.1 üzerinde datastore da bulunan iso halindeki windows 2008 R2 sürmü Vshpere aracılığı ile kurmaya çalıştığımda çok uzun zaman alıyor.Biryerde yanlışlıkmı yapıyorum.Yardımcı olurmusunuz lütfen?

ESXi makinanın konfig asagidaki gibidir.

ThinkServer Ts200v

Xenon X3430 2.40Ghz

4 GB Ram

2 X Sata 500 GB HDD 

Gönderildi : 06/09/2013 15:23

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, kuruluma başlıyor fakat belirli bir yerde takılıyor o şekilde mi yoksa kurulumu bitiriyor fakat çok uzun sürelerde mi? kullandığınız iso da problem olabilir mi? bir de 4 GB ram demişsiniz. Sunucuda 4 GB ram var ESXİ yüklü birde sanal da 2008R2 yüklüyorsunuz sanal makine oluştururken ne kadar ram verdiniz. bunlarda etkiliyor olabilir.

Gönderildi : 06/09/2013 16:24

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba

ESXi 5.1 üzerinde datastore da bulunan iso halindeki windows 2008 R2 sürmü Vshpere aracılığı ile kurmaya çalıştığımda çok uzun zaman alıyor.Biryerde yanlışlıkmı yapıyorum.Yardımcı olurmusunuz lütfen?

ESXi makinanın konfig asagidaki gibidir.

ThinkServer Ts200v

Xenon X3430 2.40Ghz

4 GB Ram

2 X Sata 500 GB HDD 

Merhaba,

Böyle bir durumu yaşamanız normal. Host üzerinde 4 GB ram olduğunuz belirtmişssiniz. Normalde 2GB esxi kendisi kullanıyor. Bu durumda ram'i arttırmanız gerekiyor. Tabi kullanmış olduğunuz disk'lere görede performansınız değişkenlik gösterecektir.

İyi çalışmalar.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/09/2013 16:27

(@BurakGocum)
Gönderiler: 4
New Member

Vmware Esx-i sistemsel olarak Tayfun Bey'in belirttiği gibi 2 gb sistem belleği kullanmakta,
Dolayısıyla sisteminiz üzerinde ki bellek miktarını arttırmanızı ve buna ek olarak,
Sata disk türünü en azından 10K RPM SAS diskler ile değiştirmenizi tavsiye ederim.
Iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/09/2013 02:05

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba ;

Arkadaşlarımın önerilerine kesinlikle katılıyorum. Sadece şunu ek olarak belirtmek istiyorum. VMware 'in ESXi host kurulumun minimum gereksinimlerini sıralarken şunu belirtiyor. Min. 2 GB ram ama eğer tüm özelliklerinden istifade etmek ve sanal makine çalıştırmak istiyorsanız, önerilen 8 GB RAM kullanmanızdır.

VMware KB : 

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1003661

Saygılarımla.

Gönderildi : 17/09/2013 01:24

Paylaş: