Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Dersleri için Yeni Pc (işletim sistemi)

11 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@peker)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Sistem konusunda kendımı gelıstırmek ıcın yuksek performanslı bir bilgisayar topladım.Yalnız birşey sormak istiyorum.İşletim sistemi henuz yuklemedım musait olamadım normalde xp kurucaktım ama xp artık cidden baydı ve vista kullanmak istiyorum.Yalnız vista ile vmware vb programlar calısır mı?Yani şöyle; kendi bilgisayarımı hiç bir şekilde domain vs ortama sokmayacagım calısmak ıcın kullanacagım sistemleri sanal bilgisayarlar ile düzenleyeceğim.Bir sıkıntı olur mu diye sormak istiyorum.ve siz işletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz?Yeni sistemde vista kullanmak istiyorum da işin acıkcası.

Gönderildi : 26/08/2008 22:04

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

MErhaba.  

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Denemedim ama Vista üzerinde Virtual PC kullanıyorum ve gayet başarılı.

Gönderildi : 26/08/2008 22:07

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Wmware 10 ve üzeri versiyonları Vistada çalışıyor diye biliyorum.

Gönderildi : 26/08/2008 22:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Vmware Workstation 6.0  Vista Enterprise üzerinde aktif olarak kullanmaktayım

bilginize sunarım

Gönderildi : 26/08/2008 23:21

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Merhaba,

Ben vista busines üzerinde Vmware 6.0 Kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım. Sanal ortamda ise Windows Server 2003 ve Windows Xp kullanmaktayım. Deneme amaçlı 2008 Server bile kurdum ama malesef disk problemim olduğu için fazla yaşayamadım. Yeterli miktarda disk ve ram'in olduğu sürece sorun yaşamazsın.

Gönderildi : 26/08/2008 23:28

(@peker)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar tekrar.Pc ye 64 bit vista ultimate kurdum.Vmware daha kuramadım ama driverlar vs uzun surdu.Sormak istediğim 64 bit sistem için özel bir ürün war mı?Yoksa sorunsuz calısır mı?

Gönderildi : 27/08/2008 17:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bende vista ultimate 32 bit üzerinde wmvare 6.0 kullanıyom  sorun hiç görmedım  gayet memnunum

Gönderildi : 15/10/2008 19:31

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhaba arkadaslar tekrar.Pc ye 64 bit vista ultimate kurdum.Vmware daha kuramadım ama driverlar vs uzun surdu.Sormak istediğim 64 bit sistem için özel bir ürün war mı?Yoksa sorunsuz calısır mı?

vmware alternatif olarak virtual pc 2007 kesinlikle öneririm bende evdeki makinamda xp ve server 2008 yükledim banamısın demiyor.

Gönderildi : 27/10/2008 12:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

şu anki makinamda vista home premium var ve üzerinde virtual pc 2007 var ve 10 adet de sanal makina var üzerinde. şimdiye kadar sorun çıkarmadı canavar gibi çalışıyor.

benim tavsiyem VP 2007 kullanmanızdır.

vmware workstation üzerinde sorunlar çıkabiliyor. bir arkadaşım baya bi dert yandı bu konuda. ve virtual pcye geçti.

eğer imkanınız varsa ki var gibi görünüyor. bilgisayarınıza windows server 2008 64 bit kurun ve hyper-v kurun yapılandırın. o servis çok daha başarılı.

kolay gelsin

Gönderildi : 16/11/2008 01:31

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Mümin hocam sizle hep aynı fikirde olmayalım 🙂 Ben evde 2003 kullanıyorum üzerinde de vmware çalıştırıyorum (biliyorum bıktık artık 2003görmekten birde evde de mi onu göreceğiz diyorsunuz 🙂 ) 2008 server kuracağım normalde ama hyper - v için gerekli sistem yeterliliği olmadığı için geçemiyorum. Eğer sisteminiz bunun için yeterliyse siz hyper - v ile yola devam edin hem kendinizi geliştirmiş olursunuz hemde çalışmalarını yaparsınız.

Unutmayın gelecekte bilişim Hyper - V ile yola devam edecek...

Gönderildi : 16/11/2008 03:10

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Diğer arkadaşlarımın yaptığı tavsiyeye ek olarak.Sonuçta bol bol denemeler yapıp sanal makinalar kullanıcağınızdan dolayı ve görsellik ile çok fazla ilgilenmiyeceğinizden dolayı.Aynen benim kullandığım gibi Fiziksel makinanıza XP 64 BIT kurup üzerine Virtual PC 2007 X64 kurabilirsiniz.

Gönderildi : 16/11/2008 15:18

Paylaş: