Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

hyperV 2012 replica hkk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
307 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

hyperv failover cluster yapısı kurmadan hyperv2012 gelen hyperv replica özelliğini kullanarak hyperv hostunun local diskleri üzerindeki sanal makinaları arada cat6 network kablosuyla bağlı 40 mt mesafedeki bir lokasyonumuza birebir kopyasını replike etmek istiyorum,

Host makinaların local disklerinde duran sanal makinalar(sql, dc, file server, exchange) 

Bu bağlamda HyperV replicada iki adet sunucu aynı donanımsal özellik ve markada olması gerekiyormu bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 24/06/2013 15:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Serhat hocam derinlemesine anlatmış.
http://www.serhatakinci.com/index.php/hyper-v-replica.html özet olarak aynı marka model olmak zorunda değil.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/06/2013 15:43

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Selamlar,

Serhat hocanın makalesi  size  yardımcı olacaktır elbette . Sizin sorularınıza  direk bir cevap olması için ; "HyperV replicada iki adet sunucu aynı donanımsal özellik ve markada olması gerekiyor mu ? " Hayır gerekmiyor Hyper-V nin en büyük  güzelliklerinden biriside  budur Vmware'de HA için sunucuların konfigürasyonlarının aynı olması gerekliydi .

Serhat hocanın makalesinden ; 

Third-party vendor bağımsız

Hyper-V Replica kullanmak için herhangi bir üçüncü parti üreticiye bağımlı değilsiniz. Hyper-V çalıştırabilen sunucular ve depolama cihazları arasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Primary Site ve Replica Site ‘larda aynı marka/model donanım (server, storage, network device) konumlandırmak zorunda bile değilsiniz. 

Sevgiler.

Gönderildi : 24/06/2013 16:19

Paylaş: